09 Nisan 2021

Dijital Lezzet Turu

Bir yılı aşkın süredir evlerimizden hayatın ritmini yakalayamaya, bağlarımızı sağlam tutmaya ve sonsuz merakımızdan vazgeçmemeye çalışıyoruz. Evimiz, yeni dünyamız. Brothers, yaşamın tüm renklerini geniş bir yelpazeyle ele aldığı “Extra Gastronomy by Brothers” projesi ile bizlere dijital bir gastronomi festivali sunuyor.

house of brothers

Son bir yılda evlerimizde neler yaptık, bir düşünelim. Ekmek yapmayı öğrendik, online kurslara katıldık, eğitim sertifikaları aldık, evimizin bir köşesini botanik bahçesine çevirdik; bir şekilde hayattan kopmamaya gayret ettik. Zaman zaman endişe duyduğumuz anlar da oldu. Restoranlar, sinemalar, konser salonları bir bir kapandı; aile görüşmeleri bile internet üzerinden yapıldı. Tüm kara bulutlara rağmen bu süreç bizde aynı zamanda çok da büyük farkındalıklar yarattı. Hatıralarımız değer kazandı. Ve en önemlisi ne olursa olsun hayattan zevk alacak bir şeylerin mutlaka olduğunu keşfettik.

ayhan sicimoglu

Şimdiyse Brothers, yaşamdan kopmama gayesiyle oluşturduğu “Extra Gastronomy by Brothers” adı altında dünyamızı değiştirecek bir seriyle karşımızda. Bu serilerde kimler yok ki? Ayhan Sicimoğlu ve Oğul Türkkan’ın anlatımıyla Uzak Doğu’da mistik ve eğlenceli bir yolculuğa çıkarken yeni ve her zaman geçerli bilgiler öğreneceksiniz. Sonra kendinizi Ferit Odman ve Oğul Türkkan'ın müzikle lezzeti birleştirdiği Amerika’da bulacaksınız. Ardından hiç mola vermeden Müge Boz ve Hazer Amani’nin dünya lezzetleriyle tanışacak ve Twins Cocktail Lab’in hazırladığı rengarenk kokteyllerle kendinizi Brezilya’da, İsveç’te ve İngiltere’de bulacaksınız. Ünlü filozof Heraklitos’un dediği gibi: “Değişmeyen tek şey değişimin kendisidir.” Brothers bu değişim fikriyle çoktan yola çıktı bile. Müzik ve gastronomi, lokal lezzetler, altın tozlu kokteyller ve tadı damakta kalan sohbetlerin hepsini Brothers1801 YouTube kanalında ve Instagram hesabında bulabilirsiniz.

ETİKETLER: VOGUETÜRKİYE