İSTANBUL
İSTANBUL

15 Aralık 2021

Wren & Spoon

YAZI: VOGUE

Wren & Spoon

Le Cordon Bleu pastacılık mezunu Ayşenur Ersan imzası taşıyan Wren & Spoon, “Kökten tabağa” felsefesiyle vegan, vejeteryan, şekersiz ve glütensiz seçeneklerle Anadoluhisarı’nda karşımıza çıkıyor. Her hafta mevsimsel ürünler doğrultusunda farklı menüler planlayan Ersan kullandığı tüm malzemelerin yerel tüketicilerden temin edilerek doğal olmasına özen gösterdiğini belirtiyor. Hedefi ise Wren & Spoon’da yediklerinizin, bedeninize ve ruhunuza iyi gelmesini sağlamak.

 Wren & Spoon

Öne çıkan özellikleri: Wren & Spoon, Türkiye’nin ilk fleksitaryen mutfağı. Ağırlıklı olarak sebze, meyve, yemiş, sağlıklı yağlar ve bakliyatlardan oluşan bir menüsü var. Et ürünleri kısıtlı miktarda kullanılıyor. Bu mekânda kendi menünüzü kendiniz yaratabilirsiniz. Ayrıca kalıcı menüsünün yanı sıra farklı çiftliklerden haftalık gelecek ürünlere göre değişen luchbox’ları da bulunuyor.

Menüde en sevilen üç seçenek: W&S Breakfast Platter, W&S Macrobowl ve Raw Cheesecake

Tek bir yemek yenecekse şef Ayşenur Ersan’ın önerisi: W&S Breakfast Platter

Wren & Spoon

Dekorasyon: Aslı Baysan Birgen imzası taşıyan mekân açık mutfak konseptinde hizmet veriyor. Rahatlığın ön planda olduğu, geleneksel Japon Wab-sabi estetiğiyle öne çıkıyor.

Adres: Göztepe mahallesi, Göztepe Sokak, No: 7/A, 34815 Beykoz/İstanbul

ETİKETLER: WREN & SPOON , MEKAN , CAFE , FLEKSİTERYEN , VOGUE İSTANBUL