02 Mayıs 2020

Valentino Empatiye Davet Ediyor

YAZI: HAZAL BAYAT

valentino

Adut Akech, Valentino Sonbahar/Kış 2020-21

Fotoğraf: GoRunway

İtalyan modaevi Maison Valentino, 2020-21 Sonbahar/Kış kreasyonu için reklam kampanyası #ValentinoEmpathy’i hayata geçirmeye hazırlanıyor. Hayalleri ve kapsayıcılığı ifade eden yeni koleksiyonun tanıtımı, insanların fiziksel dokunuştan uzak kaldığı bugünlerde empati aracılığıyla kurdukları bağlantıyı yansıtacak. Sosyal izolasyon döneminde yaşanan yeni tecrübelerden ilham alan kreatif direktör Pierpaolo Piccioli’nin fikir önderliğini yaptığı #ValentinoEmpathyValentino’nun değerlerini koruyup devam ettirirken bir yandan da modaevinin şehri Roma’ya yardımda bulunmayı hedefliyor.

Toplulukla kurulan bağlantıların bizleri daha güçlü hale getireceğini savunan proje, sanatçıların bu zor günleri sevdikleriyle beraber geçirdikleri evlerinde çekilen fotoğraflardan oluşacak. Her biri Valentino Sonbahar/Kış2020-21 koleksiyonundan bir görünüme bürünecek isimleri fotoğraflayacak kişiler ise aynı evi paylaştıkları aileleri. Sonuçta ortaya çıkacak ve portrelerden meydana gelecek projenin çok farklı bir kampanyaya hizmet edeceğine kuşku yok.

valentino

Adut Akech, Anwar Hadid, Christy Turlington, Ellery Walker Harper, Ghali, Gwyneth Paltrow, James Turlington, Janet Mock, Laetitia Casta, Laura Dern, Leon Dame, Liu Wen, Mariacarla Boscono, Mustafa the Poet, Naomi Campbell, Rafferty Law, Rossy de Palma, Rula Jebreal, Shu Qi, Tali Lennox, Tang Yan ve Vittoria Ceretti gibi dünyaca ünlü oyuncu, model ve diğer Valentino modaevi dostlarının varlıklarıyla destek verdikleri projenin geliri, COVID-19 salgınıyla mücadelenin Roma’daki merkezi haline gelen Lazzaro Spallanzani Hastanesi’ne bağışlanacak. Mayhoola ve Valentino daha önce İtalya’daki Sacco Hastanesi ve Protezione Civile’ye 2 milyon, Fransız yardım kuruluşu La Fondation Hôpitaux de Paris-Hôpitaux de France (FHP-HF)’e ve Madrid’deki sahra hastanesine 1'er milyon Euro yardımda bulunmuştu. Hayata geçirilen yeni proje aracılığıyla yapılacak 1 milyon Euro yardımın ise salgının ilerleyen aşamalarındaki gelişmelere destek sağlamak amacıyla kullanılması planlanıyor.

ETİKETLER: VALENTİNO , PİERPAOLO PİCCİOLİ , KORONAVİRÜS , #VALENTİNOEMPATHY