25 Mart 2019

Misela Yeni Mağazasının Kapılarını Londra'da Aralıyor!

YAZI: ZEYNEP GÜR

misela

Misela’nın eklektik ve zamansız tasarımlarını açık eden yeni mağazasından konum bildiriyoruz: Karşınızda Londra'nın en yenisi Misela Mayfair

Bir Türk markası olarak global moda sahnesinde adından sıkça söz ettiren Misela, tasarımlarındaki Doğu ve Batı'nın kusursuz sentezini bu kez de Londra'daki yeni mağazasıyla dünyaya açıyor. Misela'nın yeni evi olan Mayfair, Londra'nın en tarihi ve prestijli caddelerinden. Tıpkı markanın Beyoğlu Pera mağazası gibi Mayfair de markanın ilham yolculuğuna eşlik etmeye hazırlanıyor. 

 misela londra yeni mağazası

Misela'nın kurucusu ve kreatif direktörü Serra Türker Misela'ya yeni bir ev ararken, her defasında markanın köklerine dönerek; iyi birer hikaye anlatıcısı olarak gördüğü mekanlara odaklanıyor. Misela'nın İstanbul'un en eski semtlerinden Pera'daki ilk mağazasının tarihi bir binada yer alması ya da Londra'daki yeni mağazasının şehrin tarihi caddelerinden birinde konumlanması kesinlikle raslantı değil; markanın derinliğinin birer parçası. 

misela

Misela'nın mağazasının yer aldığı 1885 yılında inşa edilen terracota bina 5 adet kemerden oluşuyor. Erken Fransız Rönesans'ını gözler önüne seren bu mimari eser, Misela mağazasını da tüm misafirperverliğiyle konuk etmeye hazır. Ayrıca, Misela'nın Mayfair'deki yeni üssünün komşuları arasında Balenciaga, Jenny Peckham Roksanda, Celine, Goyard, Gianvito Rossi ve Christian Louboutin gibi yüksek moda markaları yer alıyor. 

 

ETİKETLER: MİSELA , MİSELA MAYFAİR , TASARIM