02 Ocak 2019

Michael Kors Holding Adını Capri Holding Olarak Değiştirdi

YAZI: ELİF ALTINTAŞ

Michael Kors

2018’in en çok dikkat çeken moda olaylarından biriydi, Michael Kors’un Versace’yi 2,1 milyar dolara satın alması ve 2019 arifesinde Versace’nin satın alınması tamamlandı. Michael Kors’un İtalyan moda evini bünyesine katması, en büyük rakipleri Kering ve LVMH’ye karşı, yeni bir eylem planı olarak yorumlandı.

Michael Kors Holding Ltd. yeni bir hamleyle değişimlere devam ediyor. Şirket bugünden itibaren adını resmen Capri Holding olarak değiştirdi ve 2 Ocak'tan itibaren borsada CPRI adı altında işlem görecek.

Yeni portföy yaklaşımını yansıtmayı seçtiği bu isim, aynı zamanda Kors'un 2017'de 1.2 milyar dolara satın aldığı Jimmy Choo markasını da içeriyor.  Ana şirketin amacı, yeni müşteri listesinden 8 milyar dolarlık bir gelir akışına ulaşmak.

CPRI’ın 2019’un ilk ticaret günündede gerçekleştirdiği bu performans, Michael Kors Yönetim Kurulu Başkanı John Idol’ın “dünyanın önde gelen global moda lüks gruplarından birini yaratıyoruz” inancının gerçeğe uygun olup olmadığını, bakalım kanıtlayabilecek mi?

ETİKETLER: MİCHAEL KORS , MİCHAEL KORS HOLDİNG , CAPRİ HOLDİNG , KERİNG , LVMH