26 Eylül 2018

Michael Kors Versace'yi 2,1 Milyar Dolara Satın Aldı!

YAZI: İNAN KIRDEMİR

Milano'da gerçekleşen Green Carpert Awards'ta, Suzy Menkes'in gündeme getirdiği Versace'nin satılıyor olduğu iddiası 2018'in en güçlü moda spekülasyonuydu hiç şüphesiz. Ödül töreninden, Donatella Versace'nin Valentino Kreatif Direktörü Pierpaolo Piccioli ile yan yana oturduğu bir fotoğraf karesi paylaşan Menkes, fotoğrafın altına şu yorumu düştü: "Donatella şirketindeki sürdürülebilirlik ilkesinden dolayı Green Carpet ödülüne layık görüldü. Acaba Pierpaolo'ya Versace'nin bu hafta içerisinde kim tarafından satın alınacağını da fısıldamış mıdır?" 

Tecrübeli moda yazarı ve eleştirmeni Suzy Menkes'in kulakta dolma bir bilgiyle böylesine kuvvetli bir iddiayı ortaya atması, tahmin edeceğiniz üzere imkansızdı. Menkes haklı çıktı ve Versace'nin yaklaşık 2 milyar dolara Michael Kors'a satıldığı dün kesinleşti.

Donatella Versace

Fotoğraf: Indigital.tv

Geçtigimiz yıl Jimmy Choo Plc'yi yaklaşık 1.2 milyar dolara bünyesine dahil eden Londra merkezli Michael Kors Holding Ltd., bu yıl Coach'un sahibi Tapestry Inc. şirketini satın alma işlemlerini başlattıktan sonra şimdi de Versace'nin sahibi. Kors, Kering veya LVMH kadar güçlü bir yapı kurabilir mi, bilemiyoruz lakin son 1 yıldır yaptığı yatırımlardan yola çıkarsak moda sektöründe stratejik bir büyüme hedeflediği kesin.

Shalom Harlow, Versace 2019 İlkbahar/Yaz defilesinde yürüdü. Detayları öğrenmek için tıklayın!

ETİKETLER: DONATELLA VERSACE , VERSACE , MİCHAEL KORS , SUZY MENKES