20 Eylül 2016

Gucci'nin Punk Gençliği Kraliyet Bahçelerine Ayak Basarsa

YAZI: İNAN KIRDEMİR

Milano Moda Haftası’nın ilk gününde İlkbahar/Yaz 2017 defilesini tanıtmaya hazırlanan Gucci, sürpriz Cruise 2017 kampanyasıyla karşımızda. Cruise 2017 defilesi için geçtiğimiz Haziran ayında soluğu Londra’da alan Alessandro Michele, koleksiyonunu Westminster Abbey’ye taşıyarak Gucci’nin damarlarında akmaya başlayan gotik, Viktoryen, eksantrik ve romantik hikayeyi canlandırmıştı.

Gucci Cruise 2017

İngiliz esintili Cruise koleksiyonunun kampanyası için yine İngiltere’den bildiren Alessandro Michele,  bu sefer Londra’nın dışına çıkarak Devonshire Dükü ve Düşesi’nin evi Chatsworth’de.

Gucci Cruise 2017
Kampanyanın kreatif direktörlüğünü bizzat kendi üstlenen Michele, hikayeci moda kampanyalarıyla hepimizi hayal dünyasında sürüklemeye devam ediyor. Sanat direktörlüğünü Christopher Simmonds'ın yaptığı projenin görsel dili ise ikonik fotoğraf sanatçısı Glen Luchford'a emanet. 

Gucci Cruise 2017

70'lerin punk ruhunu kraliyet bahçelerine taşıyan Michele, yarattığı naif ve hayalperest çatışmayla kusurlu bir armoni yakalasa da, hepimizin kulağında kusursuz tınlıyor.

Gucci Cruise 2017

Gucci Cruise 2017: A Portrait of Chatsworth

ETİKETLER: GUCCİ , CRUİSE 2017 , ALESSANDRO MİCHELE , CHATSWORTH