28 Temmuz 2016

Gucci'nin Sanatsal ve Dijital Rüyası #24HourAce

YAZI: İNAN KIRDEMİR

Yeni Gucci, anlattığı hikayelerle artık daha genç, daha dinamik ve dijital çağda nefes almanın ön koşulu olan, anı yakalamayı ustalıkla başarıyor. Bugün Gucci'nin ilham bahçesinden kelebeklere, arılara hatta yılanlara sahip olmak istiyorsak, Gucci'yi arzu nesnesine dönüştüren Alessandro Michele'nin katkısı tartışılmaz. O, modanın ışıltılı sahnesinde sürekli görünmek isteyecek kadar şöhret tutkunu bir kreatif direktör değil. Yıldızlaşmak yerine, yıldızlara bakıp ilham almayı tercih ediyor. 

s

"Günümüzde yaratıcılık, sesini görsel kültürün besin kaynağı olan dijital dünyada daha güçlü duyuruyor." - Alessandro Michele

İşin mutfağında yer alan bir kreatif direktör olmasına rağmen, dijital dünyanın, yeninin dilini mükemmele yakın derecede konuşuyor. Bu yüzden dünyanin dört bir yanında yaşayan genç sanatçılar, Gucci dünyasına girerken iletişim kurmakta hiç yabancılık çekmiyorlar. Alessandro Michele'nin Gucci'sini yakından takip edenler, Gucci Garden koleksiyonu ile başlayan keşif yolculuğunun ikinci durağı Ace sneaker'ların dijital ayak seslerini duymuş olmalılar.

s

Gucci bahçesinin romantik desenlerinden ışıltılı şimşeklere, parlayan dudaklardan egzotik meyvelere yeni Gucci'nin dinamik sembolleriyle sanatsal bir yolculuğa adım attıran Ace sneaker'lar, görsel kültürün en önemli parçası haline gelen dijital dünyanın genç ve yaratıcı beyinleriyle #24HourAce projesinde buluşuyor.

#24HourAce projesi kapsamında Gucci'nin resmi Snapchat hesabını 1 günlüğüne, saat başı dönüşümlü olarak devralan sanatçılar, dijital sanatlarını ve Gucci animasyonlarını nasıl oluşturduklarını, nelerden ilham aldıklarını ve Gucci'nin Ace sneaker'larını kendi filtrelerinden geçirip nasıl yorumladıklarını paylaşıyorlar. Takipte kalın!

 

 

ETİKETLER: GUCCİ , ACE , SNEAKER , ALESSANDRO MİCHELE