16 Ocak 2021

Fendi Anima Mundi'nin Yeni Bölümünü Yayınlıyor

Fendi

2020 yılında başlayan Fendi Renaissance - Anima Mundi serüveni yayınlanan yeni bölümüyle yolculuğuna devam ediyor. Genç caz müzisyenlerinin yeteneklerini göstermeyi ve sanatçılarla dünya arasındaki bağı vurgulamayı seçen Fendi, tasarım ve görsel sanatlar disiplinlerinden yükselen sanatçıları her koşulda destekleyerek Juilliard ile öğrenci burslarını kapsayan bir bağış programı başlatıyor.

Fendi’nin Ceo’su Serge Brunschwig ise bu işbirliği için şunları söylüyor; “Öğrencilerin Juilliard Okulu’na kabul edilmek için kendilerini adadıkları başarı seviyesine duyduğumuz hayranlığın ötesinde ustalığa duyduğumuz ortak tutku ve sanata verdiğimiz önem bu bağışı yapmamızın en önemli nedenlerinden biri.”

Fendi

Roma, Şangay, Tokyo ve Seul’deki klasik müzik başyapıtlarından oluşan performanslardan sonra Fendi, Anima Mundi’nin yeni bölümünde farklı bir yol izlemeyi tercih ederek genç caz müzisyenlerinin yeteneklerine ışık tutmayı tercih etti.

Juilliard Jazz’ın direktörü Wynton Marsalis ise; ”Öğrencilerimiz bu eşsiz ve sanatsal ifadenin bir parçası olduğu için çok heyecanlı. Fendi daha önce harika müziklerin, ikonik mimari atmosferlerin ve Fendi tasarımlarını giyen müzisyenlerin olduğu bölümler yayınladı. Caz, New York ve Juilliard’da bu konsepte oldukça uyuyor. Çünkü Caz, giderek karmaşıklaşan bir dünyada kendi yönümüzü bulabilmek için gereken temel nitelikler olan bireysel özgürlüğü, kolektif yaratıcılığı ve kişisel dayanılıklığı sembolize diyor. Fendi’ye genç öğrencilerimizi desteklediği için minnettarız.” diyerek yaratılan projenin önemini ifade ediyor.

Fendi

Altı öğrencinin yer aldığı çekimler Kasım ayında başlarken, yaşanılan pandemi sürecinden dolayı öğrenciler performanslarını yüksek güvenlik protokolleri çerçevesinde gerçekleştirdi. Yaratılan kompozisyon ve performanslar ise direnci, yenilenmeyi ve rönesansı yeniden onurlandırmayı amaçladı.

Fendi'nin aksesuarlar ve erkek giyim artistik direktörü Silvia Venturini Fendi ise Anima Mundi için şunları söyledi; "Anima Mundi'nin arkasında yatan fikir pandemi sürecini yaşayan İtalya'nın karanlık günlerinde yeniden umut etmek, yeniden kutlama yapmak için bir neden yaratmaktı. Bu yüzden yaz zamanı sanatçılar Fendi'nin Roma'daki genel merkezinde bir araya gelerek Vivaldi'nin "4 Mevsim" eserini çaldı. Şimdi bundan altı ay sonra New York'ta Juilliard öğrencileri yeniden buluşarak yeni yılın başlangıcını ve umudu işaret edercesine birlikte çaldılar.

ETİKETLER: FENDİ , ANİMA MUNDİ , FENDİ RENAİSSANCE , MÜZİK , CAZ