26 Ağustos 2016

Dries Van Noten'ın Sonbahar ve Kış Hikayeleri

YAZI: İNAN KIRDEMİR

Yüksek modaya her zaman hikayeci bir gözle bakan Dries Van Noten, Sonbahar/Kış 2016-17 koleksiyonunun öyküsünü iki farklı kitapla anlatmayı tercih ediyor. Defileyi izleyenler, Van Noten'ın koleksiyonda Versailles Sarayı’nın ihtişamını keşfe çıkıp, saray lüksünü vahşi doğanın tehlikeli cazibesiyle buluşturarak, leopar aşkına teslim olduğunu anımsayacaktır. Bu vahşi dili ehlileştirmeye çalışan tasarımcı,  kadın ve erkek koleksiyonunun hikayesini özenle hazırlanan bu iki kitapla sunuyor. 

Dries Van Noten

 

Kadın koleksiyonunu ele alan kitap, İngiliz sanatçı Gill Button’ın güçlü çizimleriyle desteklenmiş. Tasarımların oluşum sürecinden kullanılan kumaşlara kadar kapsamlı bir koleksiyon yolculuğuna çıkaran Button, Paris Moda Haftası kapsamında düzenlenecek olan Dries Van Noten İlkbahar/Yaz 2017 defilesinin davetiyelerini de bizzat kendi tasarlayacak.

 

 

Dries Van Noten

17 yıllık kariyerinde, ilk kez Paris Opera Garnier'de erkek koleksiyonunu sunan Dries Van Noten bu özel anı ölümsüzleştirmek adına, defile hakkında gerek profesyonel bir kadrajdan, gerekse sosyal medya hesaplarından paylaşılan tüm fotoğrafları erkek koleksiyonuna ithafen tasarlanan kitapta biriktirmiş.

ETİKETLER: DRİES VAN NOTEN , SONBAHAR/KIŞ 2016 , KİTAP