26 Temmuz 2017

Donald Trump, Chrissy Teigen'i Twitter'da Engelledi

YAZI: İNAN KIRDEMİR

Bir devlet başkanın Twitter’da, kişileri engelleyebilecek veya engelletebilecek zamanının olması o ülkede hiçbir kriz ve sorunun olmadığının göstergesi olarak yorumlanabilir. Bahsi geçen devlet başkanı Donald Trump ise, tüm yorumların boyutu anında degişebilir. Mültecileri, demokratları ve genel olarak güçlü kadınları çokça sayıp sevdiğini söyleyemediğimiz Trump'ın tahammülsüzlük listesi bunlarla sınırlı değil. Son Twitter hamlesiyle, kendisinin atılan bir tweet'ten bile rahatsızlık duyabileceğini görmüş bulunduk. Öyle ki, Trump, Chrissy Teigen'i yalnızca şu tweet'i yüzünden engelledi: 'Lolllllll Hiç kimse seni sevmiyor'

 

17-07/26/donaldtrumptwitter.png

Donald Trump'ın yürüttüğü siyasetin karşısında duran Chrissy Teigen, hiçbir zaman kendi fikrini savunmaktan vazgeçmedi. Trump'a getirdiği ne ilk ne de son eleştiriydi bu, fakat Trump için bardağı taşıran son damla oldu. 

Resmi bir devlet başkanının eleştiri içeriği ne olursa olsun, herhangi bir suç unsuru taşımadığı sürece hiçbir Twitter kulanıcısını engellemeye hakkı olmadığını düşünen sosyal medya sakinleri, belli ki Chrissy Teigen'ın cephesindeler.

Sosyal medya kullanıcılarının çoğu Trump'a şöyle sesleniyor: "Sevildiğin kadar, sevilmediğini de kabullenmeyi öğrenmelisin Donald Trump!"

 

ETİKETLER: DONALD TRUMP , CHRİSSY TEİGEN , TWİTTER , SOSYAL MEDYA