02 Eylül 2016

Anthony Vaccarello, Saint Laurent için Kendi Markasından Vazgeçiyor!

YAZI: İNAN KIRDEMİR

Anthony Vaccarello, bir günde Sain Laurent tahtına oturmasıyla belki de moda tarihinin en hızlı transferine imza attı. Donatella Versace'nin dinamik markası Versus Versace'den Saint Laurent'e transfer olan Vaccarello, kendi adını taşıyan markasıyla da yaklaşık sekiz yıldır piyasada.

Hedi Slimane'nin beş yılda kurduğu Saint Laurent'in Kaliforniyalı özgür ruhunu, başka bir boyuta taşıması beklenen Vaccarello'nun yoğun bir sürece girdiğini söyleyebiliriz. Özellikle sizden önceki kreatif direktör, markaya kendi imzasını silinmeyecek bir şekilde attıysa, işiniz daha da zor. Anthony Vaccarello, bu özel ve kritik sürecin farkında ve şimdiden önlemini almaya başlamış.

Anthony VacarelloFotoğraf: Anthony Vaccarello

Kendi markasına bir süreliğine ara vereceğini duyuran kreatif direktör, Saint Laurent bünyesindeki hazırlayacağı ilk koleksiyon uğruna adını taşıyan markasından bile şimdilik vazgeçmiş durumda. O her ne kadar bu aranın kısa süreceğini belirtse de, Sain Laurent yoğunluğunu hesaba kattığımızda, Vaccarello'nun başka işlere yoğunlaşması oldukça zor görünüyor.

ETİKETLER: ANTHONY VACCARELLO , SAİNT LAURENT , VERSUS VERSACE , HEDİ SLİMANE