20 Haziran 2016

Saint Laurent'de Anthony Vaccarello Devri Başladı!

YAZI: İNAN KIRDEMİR

"Benim Saint Laurent’im Hedi Slimane’ninkinden farklı olacak. Yepyeni bir başlangıcın tam zamanı."

Anthony Vaccarello, Saint Laurent tahtına oturduğunda, markanın geleceğine dair en önemli ipuçlarını kurduğu bu cümleyle özetlemişti. Hedi Slimane ile beş yıllık başarılı bir yenilenme sürecinden geçen Saint Laurent'e, Vaccarello nasıl bir devrim vaat edecek? Bu sorunun cevabı, Saint Laurent'in yeni kreatif direktörü Anthony Vaccarello imzalı ilk Saint Laurent kampanyasında gizli.

 

 

 

Saint Laurent

Vaccarello'nun Saint Laurent kampanyası ilk bakışta şaşkınlık yaratabilir. Bir moda kampanyasının asıl amacı sezondaki koleksiyonun yeni tasarımlarını tanıtmaktır. Bu kampanyada Vaccarello imzalı tasarımlardan söz etmek mümkün değil, çünkü henüz ortaya çıkan bir koleksiyon yok ama Saint Laurent'in oluşturacağı yeni dili anlamak adına yeterli olduğunu söyleyebiliriz.

Saint Laurent

Vaccarello, Hedi Slimane gibi bütün kreatif yetkiyi kendi üstlenmemiş. Beş yıl aradan sonra, Saint Laurent’in görsel gücü ilk kez Slimane’den başka bir fotoğrafçıya, Collier Shorr’a emanet. Vaccarello'nun Saint Laurent hikayesinde, Los Angeles’ın özgür müzik sahnesinden beslenen Slimane’nin rock and roll ve Indie akımından eser yok. Fendi ve Versus'ta modern ve minimalist ruhuyla öne çıkan Vaccarello, Saint Laurent kampanyasında da öz imzasına sadık kalıyor.

Saint Laurent

 

ETİKETLER: SAİNT LAURENT , ANTHONY VACCARELLO , HEDİ SLİMANE