13 Temmuz 2018

Anna Wintour’un Onayını Alan Sneaker: Vogue x Air Jordan

vogue, nike, air jordan, anna wintour

Birkaç sezondur her defilede karşımıza çıkan çirkin sneaker modası, Amerikan Vogue’un efsanevi Genel Yayın Yönetmeni Anna Wintour’un Nike ile yaptığı iş birliğiyle bir üst düzeye taşınıyor. Moda dünyasının otoriter gücü Wintour, Nike'in efsanevi modeli Air Jordan'ı “Edited by Vogue” etiketi altında yeniden yorumladı. 

Vogue’un ikonik editörü, sınırlı sayıda üretilen bu özel kapsül koleksiyon için Jordan Brand'in kült sneakerı Air Jordan'ın iki farklı versiyonunu yarattı. Anna Wintour'un editörlük veya yaratıcılık konusunda onay verirken kullandığı, moda camiasında alması en zor ve en önemli onaylardan biri sayılan popüler terim “Anna Wintour Okay” anlamını taşıyan “AWOK”, Jordan sneakerların Vogue edisyonuna ismini veriyor. 

 vogue, nike, air jordan, anna wintour

Anna Wintour’un imza görünümünü oluşturan takımlarından ve güneş gözlüklerinden esinlenen koleksiyonun ilk parçası The Air Jordan 1, 21 Temmuz’da, koleksiyonun ikinci parçası Air Jordan 3 SE ise New York Moda Haftası’na yetişecek şekilde 7 Eylül’de satışa çıkacak.

Henüz fiyatı açıklanmayan sneaker'ın üst kısmı Anna Wintour’un meşhur Chanel tüvit takımlarına ithafen parlak siyah ve kırmızı tüvit seçeneklerinden oluşuyor. Her iki ayakkabı da süet kese ve “Edited by Vogue” anahtarlıklı bir premium kutuyla birlikte satışa sunulacak. 

YAZI: İPEK MARMARA

ETİKETLER: ANNA WİNTOUR , NİKE , AİR JORDAN , VOGUE , SNEAKER