26 Nisan 2021

Enerjiyi Katlayan Tasarım

Performansı daima üst seviyeye taşımayı hedefleyen The North Face, yine bir inovasyonla karşımızda. Spor odaklı ayakkabı sistemi VECTIV™'i geliştiren marka, tasarladığı sekiz koşu ve yürüyüş ayakkabısı ile ağırlığı azaltırken performansı artırıyor.the north face

The North Face, 6 bin milden fazla testin ve kanıtlanmış çalışmaların ardından dağlık alanlarda koşu ve yürüyüş ihtiyaçlarına göre ayarlanmış yeni serisini sunuyor. Yapılan araştırmalara göre Flight VECTIV™ modeli, darbeyi yüzde 10 azaltarak koşuculara daha rahat bir koşu deneyimi sağlıyor. VECTIV™ özel bir plaka; enerji verimliliğinden ödün vermeden üstün denge ve kavrama bir araya getiriliyor. Peki, VECTIV™’i bu kadar özel kılan ne? The North Face, geleneksel düz yol koşu ayakkabılarına ayrılmış olan karbon fiber ve kompozit plaka teknolojisini, patika koşusu ve yürüyüşlerine uygun hale getiriyor ve sınırları zorlamayı garanti ediyor. The North Face koşucusu Kaytlyn Gerbin Flight VECTIV™ deneyimi için "Flight VECTIV™ hızlı, hafif ve duyarlı. Tasarımda yer alan plaka, ayakkabılara yüksek performans getiriyor ve aerodinamik üst kısım, ayakkabının ayaklara uyumunu artırıyor. Hafifliğini ise koruyor. Kuzeybatı Pasifik'teki 93 millik Wonderland Trail'den 80 millik Transgrancanaria parkuruna kadar beni desteklemesi için bu ayakkabılara güvendim" diyor.

the north face

Outdoor sporcularını zorlu hava şartlarına hazırlama hedefiyle yola çıkan The North Face, bu inovasyon sürecine onları da dahil etmeyi ihmal etmiyor. VECTIV™'in ön çalışmalarından bu yana The North Face ekibinden tam 14 sporcu, dünya çapında 17 rekor kırıyor. Bu rekorlardan bazıları neler mi? Kaytlyn Gerbin’in Wonderland Patikası’nda 18 saat, 41 dakika, 54 saniye; Coree Woltering’in Buz Devri Patikası’nda 21 gün, 13 saat ve 35 dakika rekoru; Pau Capell’in ise 21:17:18’lik solo Ultra-Trail du Mont-Blanc girişimi bulunuyor. The North Face koşucusu Pau Capell bu rekordan sonraki deneyimini şöyle anlatıyor: "Flight VECTIV™ kısa sürede en sevdiğim yarış ayakkabım haline geldi. Hızlı hissettirirken aynı zamanda inişlerde gerçek bir denge ve kavrama sağlıyor. Bunlar büyük fark yaratan özellikler."

ETİKETLER: VOGUETÜRKİYE