24 Şubat 2021

Çaya Sanatçı Dokunuşu

Dünya çay kültürlerini keşfetmek için yola çıkan Chado, farklı alanlardaki sanatçılarla yaptığı işbirlikleri sayesinde, çay ile estetik yorumlamaları bir araya getiriyor.

aslı saktanberk

 

Sohbetlerin, kendi kendimize geçirdiğimiz zamanların, içimizi ısıtan anların en büyük eşlikçisidir çay. Farklı formlarda ve çeşitlerde tükettiğimiz bu değerli içecek, hemen hemen her kültürde kendine yer buluyor. Çay kültürünün derinine inen Chado, 2007’den beri başta Japonya olmak üzere pek çok çay ritüelini ülkemize taşıdı. Matcha, beyaz çay, yeşil çay, oolong çayı gibi pek çok farklı çay türünü ürün yelpazesinde barındırmakla kalmayan marka, sanatçı işbirliklerine oldukça önem veriyor. İşte Chado’nun sanatçı işbirliklerinden bazıları…

Birsen Canbaz, Seramik Sanatçısı

İlhamını çay yaprağından alarak tasarladığı çay bardakları, uzun süre Chado’nun internet sitesinde ve Chado Teashop’larda satıldı.

birsen canbaz

Başak Ağaoğlu, İllüstratör

İllüstratörün, İstanbul Serisi’nin kutularını tasarladığı seride güllü, lavantalı ve baharatlı olmak üzere üç farklı siyah çay yer alıyor.

aslı saktanberk

Aslı Saktanber, İllüstratör

Immuni-tea, Winter Blend, Koi (Love Blend) gibi çayların kutu tasarımlarında sanatçının imzası yer alıyor.

 aslı saktanberk

Figen Keten, İllüstratör

Chado çayları ile fermente edilen ve son dönemin hem en popüler hem de en faydalı içeceklerinden Kombucha’nın şişe tasarımları Figen Keten’e ait.

aslı saktanberk

Elis Yıldırım, Tasarımcı

Chado’nun en popüler harmanlarının yer aldığı Ceremony Collection’ın minimal ambalaj tasarımlarını Elis Yıldırım hazırladı.

aslı saktanberkIşık Güner, Bitki Ressamı

Instagram’da @benyesil hesabıyla bilinen Işık Güner’in Iris Sprengeri çizimi Chado kutularında yer buldu. Bu işbirliği sayesinde Orta Anadolu’da yetişen endemik bitkiye dikkat çekiliyor.

aslı saktanberk

Şahika Etemoğlu, Ürün Tasarımcısı

Chado için “Vadi” ismini verdiği cam bir bardak tasarlayan Şahika Ethemoğlu, oldukça yalın bir forma sahip bu bardağa bir ayak ekleyerek, içine akan çaya küçük de olsa bir hareket verdi.

aslı saktanberk

ETİKETLER: VOGUETÜRKİYE , CHADO