LIVING
LIVING

05 Ocak 2022

Pasta Sanatı: Dilimlenebilir Rüyalar

YAZI: BAHAR ERGEL

Biraz yumurta akı, biraz şeker… Şimdi son hız bir çırpma ve köpük köpük bir krema. Biliyoruz bu yumuşaklığa aşık olmayan çok az insan var. Bugün odağımıza takılanlarsa krema kullanımını bir üst seviyeye taşıyıp yaratıcılıkla buluşturarak sanatsal lokmalar hazırlayanlar. Öyleyse Let them eat cake.

 

Çiçeklerin İlhamıyla

Julián Ángel, romantik pastalarında çoğunlukla canlı çiçeklerin ihtişamından yararlanıyor. Zaman zaman da mevsim meyveleri alıyor çiçeklerin yerini. Tasarımcılığı, sosyal medya geçmişi ve fotoğraf bilgisini pastacılık işine entegre ederken Historias del Ciervo adını verdiği projesinde de workshoplar yapıp bildiklerini aktarmaya devam ediyor. 

 

 

Sıkıcı Pastalardan Uzakta

Rustam Kungurov ve Madina Yavorskaya, wow-cake olarak tabir edilen tasarımlarıyla Tortik Annushka'ya hayat veriyorlar. Sadce lezzetli ve güzel bir pasta değil, deneyim bekleyenler için tasarlıyor, pişiyor ve sunuyorlar. Dünyayı sıkıcı pastalardan kurtarmak ana amaçları... 

 
 
 
Bu gönderiyi Instagram'da gör

Tortik Annushka (@tortikannuchka)'in paylaştığı bir gönderi

 

Kulamaya Değer Bir Lokma

Courtney Rich, @cakebycourtney heabının yaratıcısı. "Pastanın hayat değiştiren ve kutlamaya değer olması gerektiğine inanıyorum!" sözüyle de ürettiklerine nasıl aşkla bağlı olduğunu anlayabiliyoruz. Salt Lake City'deki Orson Gygi Culinary Arts Center'da pastacılık deneyimlerini aktaran Rich, yayıncılık alanındaki eğitimini tutkusunu büyütmekte de kullanıyor.

 

 
 
 
Bu gönderiyi Instagram'da gör

Courtney Rich (@cakebycourtney)'in paylaştığı bir gönderi

 

Dilimlenebilir Rüyalar

Nadia Colella, pastanın kutlama halini sunuyor bize. Köpüklü banyolar, mükemmel çay partileri, romantik görüntüler, desenler ve aşırı güzel olan her şeyin hayranı olan Colella, her zaman bir hayalperest olduğunu anlatıyor. 15 yıldır da hayallerini dilimlenebilir formatta servis ediyor. 

 

 
 
 
Bu gönderiyi Instagram'da gör

Nadia & Co~ (@nadiaandco)'in paylaştığı bir gönderi

 

Natürmort Zarafeti

Maggie Austin, bize Jan Davidsz. de Heem ya da 17. yüzyılda çiçekli natürmortlarla gizemli kapılar aralayan ressamların dünyasına benzer görünümler sunuyor. Tablolardan çıkmış gibi görünen pastalarıyla Beyaz Saray'daki Noel kutlamalarından Hollywood partilerine ve kraliyet düğünlerine kadar dünyanın her yerine ulaşıyor. 

 
 
 
Bu gönderiyi Instagram'da gör

Maggie Austin (@maggieaustincake)'in paylaştığı bir gönderi

ETİKETLER: PASTA , PASTA SANATI , CAKE