METROPOL
METROPOL

11 Şubat 2021

Yeni Sezonda Emily Cooper’ı Neler Bekliyor?

DERLEYEN: ILGAZ GÖKIRMAKLI

Emily In ParisCarole Bethuel/Netflix

Emily Cooper’ın Paris macerası devam ediyor!

2020’nin en çok konuşulan işlerinden biri olan Netflix yapımı Emily in Paris, Chicago’dan Paris’e taşınan Emily Cooper ile tanıştırmıştı bizi. Bu kadar klişe soslu olması nedeniyle eleştirilse de dizinin bir şekilde kendini izlettirdiğini itiraf edelim. Kimi zaman kalıp yargılar nedeniyle de eleştirilen dizi tüm bunlara rağmen ikinci sezon onayını almayı başardı. Yeni sezonda Emily’nin Paris’le ilişkisini ilerleteceğini ve belki de Fransızcasını biraz ilerletmesini umarak, maceralarını izleyeceğiz.

Emily, Camille ve Gabriel arasındaki aşk üçgenine ne olacak? Mindy’i nasıl bir macera bekliyor? Emily biraz da olsa Fransızca öğrenebilecek mi? Tüm bunlar cevabını beklediğimiz sorulardan yalnızca bazıları. Bazı şeyler henüz gizliliğini korusa da yeni sezon hakkında bildiğimiz bazı şeyler var…

Emily In ParisGetty Images

Hatırlayacağınız üzere ani bir kararla Paris’e gelen Emily, her ne kadar deneyimsiz olsa da Savoir'da geçirdiği kısa süre boyunca herkesi etkilemeyi başarmıştı. Biraz şans biraz da kendi yetenekleriyle zorlukların üstesinden gelen Emily için gelecek gül bahçeleri vaat etmiyor desek yeridir. Sex and the City, Bevery Hills gibi kült yapımlardan tanıdığımız, dizinin yaratıcısı Darren Star ikinci sezonda Emily’nin çevresine daha fazla adapte olacağının sözünü vererek bizi biraz meraklandırdı. Star, Oprah Mag’e verdiği bir röportajda ikinci sezonda Paris’e ve yaşadığı çevreye adapte olmuş bir Emily izleyeceğimizi belirterek, "Ayakları yere biraz daha sağlam basacak. Orada bir hayat kuruyor ve yaşadığı dünyanın dokusunun daha çok bir parçası olacak” diyor. Ayrıca yine Star’ın açıklamalarına göre tüm kadroyu ikinci sezonda da izleyeceğiz.

İlk sezon finalinde Gabriel, Emily ve Camille arasındaki ilişki çıkmazına atılan yeni düğüm, ikinci sezonun da merkezinde yer alacak. Emily’nin neler yaşayacağı hakkında henüz çok fazla bilgi sahibi olmasak da biraz zorlanacağını söyleyebiliriz. Tüm bu zorluklar yaşanırken, Emily’nin Paris’teki tek gerçek dostu Mindy’nin rolünün artığını da göreceğiz. Star, Oprah Mag’e verdiği demeçte, ikinci sezonda Mindy’nin aşkı bulma ihtimali olduğunu ve müziğin hayatının merkezi haline gelebileceğini söyledi. Emily’nin yanına taşınması ise ikinci sezonda da arkadaşlıklarını izleyeceğimizin bir göstergesi. Star, “Benim için en önemli şey Emily ile arkadaşlığı" diyerek bu dostluğu ne kadar önemsediğini bir kere daha gösterdi.

İkinci sezon için bunca şeyi bilmemize rağmen yayın tarihi hakkında resmi bir açıklama yapılmadı. Elimizde yalnızca oyuncuların “deux” diyerek, yeni sezonu müjdeledikleri bir Instagram videosu var. Emily’nin maceralarını izlemek için büyük olasılıkla 2022’ye kadar bekleyeceğiz.

ETİKETLER: EMİLY İN PARİS , NETFLİX , LİLLY COLLİNS