METROPOL
METROPOL

03 Ocak 2022

Yeni İngiliz Draması: A Very British Scandal

YAZI: DİLRUBA KARAKÖSE

21-12/30/23351117-low_res-a-very-british-scandal.jpg

Fotoğraf: BBC / BLUEPRINT

İşin içine İngiliz ruhu, dramı ve tarihi girince kendini izletmeyen bir yapım neredeyse yok. Bunun somut örneklerinden biri hali hazırda kuşkusuz The Crown. Konusu itibariyle olmasa da, benzer özellikler gösteren üç bölümlük mini BBC dizisi A Very British Scandal da listeye yeni dahil olan diziler arasında.

2018 yayınlanan Jeremy Thorpe skandalını işleyen A Very English Scandal’ın devamı niteliğindeki A Very British Scandal ise 1960'larda adı büyük bir skandala karışmış ve dirty duchess olarak tanınan Argyll Düşesi Margaret Campbell’ın hayatına ve Argyll Dükü ile olan evliliğine odaklanıyor. 2022'de Amazon Prime’da da yayınlanacak olan dizinin başrollerinde ise Paul Bettany ve The Crown’dan tanıdığımız Claire Foy var.

21-12/30/23404233-low_res-a-very-british-scandal.jpg

Fotoğraf: BBC / BLUEPRINT PICTURES

A Very British Scandal’ın senaristi Sarah Phelps ise “Margaret'ın yaşamının ve Dük'ten boşanmasına yol açan olayların hikayesini yazmak, adını ilk duyduğum ve onun hakkında bilgi edinmeye başladığım 1993'ten beri benim için bir tutkuydu. sözleriyle bu projeye karşı düşüncelerini dile getiriyor. Dizinin tasarımcısı Ian Fulcher ise Foy'un canlandırdığı Margaret karakterinin üç bölüm boyunca giymesi için en az 85 görünüm yaratmış durumda.

ETİKETLER: A VERY BRİTİSH SCANDAL , CLAİRE FOY , PAUL BETTANY , TV