METROPOL
METROPOL

22 Ocak 2022

The White Lotus ile Sicilya'ya Gidiyoruz

DERLEYEN: ILGAZ GÖKIRMAKLI

the white lotus
HBO

2021’in en çok konuşulan dizilerinden biri de HBO’nun mini dizisi The White Lotus idi. HBO’nun toplumsal hicivli son gözdesi, altı bölümden oluşan ilk sezonuyla aslında bir mini dizi olarak planlanmıştı ancak sürpriz bir haberle HBO, The White Lotus dizisine 2. sezon onayı verdiğini duyurmuştu.

Variety özel haberine göre Mike White'ın yönettiği, The White Lotus’un merakla beklenen ikinci sezonu Sicilya'da çekilecek. Oyuncuların ve ekibin Sicilya kasabası Taormina’da konumlanan Four Seasons Hotel San Domenico Palace'a taşınacağı açıklandı. Otelin 1 Nisan'a kadar konaklamaya kapalı olacağı da gelen bilgiler arasında. Ayrıca HBO da dizinin yeni sezonunun İtalya'da geçeceğine dair önceki haberleri doğruladı.

HBO’nun toplumsal hicivli son gözdesinin ikinci sezonunda Michael Imperioli ve Aubrey Plaza'nın yanı sıra yakın zamanda kadroya katıldığı duyurulan F. Murray Abraham, Tom Hollander, Adam DiMarco ve Haley Lu Richardson de yer alacak. Elbette ilk sezonun favorisi Jennifer Coolidge de yine Tanya McQuoid rolüyle karşımıza çıkacak.

Özellikle iyi yazılmış diyaloglar ve performanslarla kısa sürede hit haline gelen The White Lotus'un 2. Sezonunu ne zaman izleyeceğimiz hakkında henüz bir bilgimiz yok; ancak Sicilya’dan gelen son haberler yeni sezonu sabırsızlıkla beklemek için iyi bir neden sunuyor.

ETİKETLER: HBO , THE WHİTE LOTUS