METROPOL
METROPOL

18 Aralık 2021

The Holiday Filmini Yaşamak Mümkün

YAZI: ILGAZ GÖKIRMAKLI

holiday movieColombia Pictures

TikTok çok uzun zamandır günlük rutinlerimizi belirliyor, hatta hayatımıza yenilerini ekliyor. Temizlik trendleri, tarif denemeleri, dans challenge’ları derken, bu akımların listesi sonsuzluğa doğru uzayıp gidiyor.

En sevdiğimiz Noel filmleri listesinin demirbaşlarından The Holiday’e benzer bir deneyim yaşamanın mümkün olduğunu söylesek? Son günlerin yükselen trendi Noel tatili için ev değiştirmek! Evet, tıpkı Noel tatilinde şehirden uzaklaşmak isteyen Amanda ve Iris’in maceralarını izlediğimiz Holiday filmindeki gibi. Filmden ilham alan TikTokerlar, hayallerindeki insanlardan evlerini onlarla değiştirmelerini istiyor.

Kullanıcılar, yüzlerce yanıt aldıklarını ve ev değiştirme konusunda ciddi olduklarını söylüyor.

İngiltere'yi ziyaret etmeyi umut eden Bostonlı TikToker Grace Gagnon başlattığı akımı Insider’a anlatırken, filmi ilk kez izledikten sonra 14 Aralık'ta Boston'daki dairesinin TikTok turunu filmin tema müziğine yüklediğini ve takipçilerine kimin ev değiştirmek isteyebileceğini sorduğunu, başlangıçta küçük bir şaka olarak başlayan bu videonun ardından ev değiştirmek için ciddi teklifler almaya başladığını söylüyor.

Bu trendin etkisi ne olur bilemiyoruz ancak düşünmeden de edemedik. Dört bir yandan yeniden çekim haberleri alırken, The Holiday’den de TikTok akımıyla başlayan bir reunion haberi gelse fena olmaz mı?

 

ETİKETLER: HOLİDAY , TİKTOK