METROPOL
METROPOL

09 Eylül 2021

Karl Lagerfeld’le Yeniden Buluşmaya Hazır Mısınız?

YAZI: DENİZ MİRAY PETRİNİ

Karl lagerfeld, disney plus, dizi

Disney, efsanevi tasarımcı Karl Lagerfeld ile bizi yeniden buluşturmaya hazırlanıyor. Neredeyse hiç çıkartmadığı siyah gözlükleri, ikonik at kuyruğu ve siyaha olan tutkusuyla zamansız bir yetenek olan Lagerfeld’in hayatı altı bölümlük bir diziyle ekranlara gelecek. Kaiser Karl adını taşıyan yapım Raphaëlle Bacqué’nin yazdığı biyografiden uyarlanırken senaryoyu Isaure Pisani-Ferry ve Jennifer Have üsteniyor.

Karl Lagerfeld’in 1972 yılında Chanel’in kreatif direktörlüğünden itibaren ilerleyişini ve yükselişini konu alacak dizi tasarımcının kendi markasına ve sıra dışı kişiliğine de ışık tutacak. Disney’in başkanı Jan Koeppen ise bu önemli proje için şu açıklamayı yaptı; “Disney Plus bize küresel çapta Avrupa hikayelerini anlatma fırsatı verdi ve Kaiser Karl kesinlikle bunlardan biri. Ayrıca Karl Lagerfeld’in bu zamana kadar hak ettiği değerde bir hikayesinin paylaşılmadığını hissettik. Bu yüzden Disney Plus’ta bu özel projeyi izleyicilerimizle buluşturmak için sabırsızlanıyoruz.”

Henüz belirli bir tarih ve oyunculara dair bilgiler sunulmasa da 2022 yılında gösterime gireceği düşünülen yapım hakkında ipuçlarını beklemeye devam ediyoruz. 

ETİKETLER: KARL LAGERFELD , MODA , DİZİ , DİSNEY+