METROPOL
METROPOL

19 Ekim 2021

Conversations With Friends Hakkında Neler Biliyoruz?

YAZI: ILGAZ GÖKIRMAKLI

sally Rooney

Sally Rooney’in edebiyattaki yükselişi ekranlarda da tüm hızıyla devam ediyor. İrlandalı yazarın 2019 yılında yayımlanan Normal People romanıyla aynı isimde ekrana uyarlanan Hulu dizisinin ardından yazarın bir diğeri kitabı da ekranlara gelmek için gün sayıyor. Conversations With Friends de aynı isimle bir televizyon dizisi olarak karşımıza çıkacak. Şubat ayında resmi duyuruları yapılan diziyle ilgili tüm merak ettiklerimizi bu yazıda topladık. 

Dizinin konusu ne olacak?

Conversations With Friends, Dublin’deki üniversite öğrencileri Frances ve Bobbi'yi, yani en iki arkadaşı ve birlikte şiir yazan eski sevgilileri konu alıyor. Sınıf farklılıkları, siyaset felsefesi ve cinsellik temalarının yanı sıra şiire de doyacağımızı düşündüğümüz diziyi Hulu şu şekilde açıklıyor:

Conversations with Friends, 21 yaşındaki bir üniversite öğrencisi olan Frances'ı ilk kez kendi zayıf noktalarıyla yüzleşmeye zorlayan bir dizi ilişkide gezinmesini konu alıyor. Frances gözlemci, zeki ve keskindir. Eski kız arkadaşı, şimdi en iyi arkadaşı Bobbi kendinden emin, açık sözlü ve çekici. Frances ve Bobbi, üç yıl önce ayrılsalar da, neredeyse ayrılmazlar ve Dublin'de birlikte şiir yazmaya devam ediyorlar. Gösterilerinden birinde Melissa ve ikiliden büyülenen yaşlı  bir yazar ile tanışırlar. Bobbi ve Frances, Melissa ve yakışıklı ama çekingen bir aktör olan kocası Nick ile vakit geçirmeye başlar. Melissa ve Bobbi birbirleriyle açıkça flört ederken, Nick ve Frances ikisi için de şaşırtıcı olan yoğun bir gizli ilişkiye girerler. Kısa süre sonra bu ilişki Frances ve Bobbi arasındaki bağı test etmeye başlar ve Frances'ı benlik duygusunu ve çok değer verdiği dostluğu yeniden gözden geçirmeye zorlar.

Dizi nerede yayınlanacak?

Her bölümü yarım saat süren 12 bölümlük dizi, BBC Three ve Hulu üzerinden izlenebilecek. 

Ne zaman izleyebileceğiz?

Dizinin 2022'de Hulu'da yayınlanması planlanıyor. Çekimler İrlanda’da devam ederken, Alwyn ve Oliver'ın setteki ilk fotoğrafları 4 Temmuz'da basına servis edilmişti. 2022'ye kadar beklemek gözünüzü korkutmasın, henüz Sally Rooney'in satırlarında kaybolmadıysanız, daha uygun bir zaman olamaz.

Kamera arkasında kimler var?

Normal People’ı severek izleyip kısa sürede müptelası olduysanız, iyi haberlerimiz var. Bu projedeki yönetmenlerin, yapımcıların ve yazarların birçoğu Conversations With Friends’i uyarlamak için geri dönüyor. Aynı zamanda Normal People'ı da yöneteni Oscar adayı film yapımcısı Lenny Abrahamson dizinin yönetmeni olacak. Yine Normal People yazarı Alice Birch de birkaç bölümü yazmak için geri dönüyor.

sally Rooney

Hulu

Son olarak - ve hepsinden önemlisi - oyuncu kadrosunda kimler var?

Normal People’a benzer şekilde burada da muhtemelen oyuncu kadrosunu nispeten küçük tutulacağını tahmin ediyoruz. Frances'ı Normal People yıldızı Paul Mescal'ın da mezun olduğu Dublin drama okulu Lir Academy'den mezun olan yeni oyuncu Alison Oliver oynayacak. American Honey çıkışlı Sasha Lane, Bobbi'yi, Joe Alwyn, Nick'i, Jemima Kirke ise Melissa'yı oynayacak. Hulu’nun yeni gözdesi, Normal People’ın ulaştığı popülerliğe erişebilecek mi zaman gösterecek. Ancak tıpkı Paul Mescal ve Daisy Edgar-Jones örneklerinde gördüğümüz gibi, başrollerin yıldızlarını parlatacağına eminiz.

 

 

ETİKETLER: HULU , SALLY ROONEY , CONVERSATİONS WİTH FRİENDS