23 Ocak 2016

O Kız: Tuğba Sunguroğlu

EDİTÖR: BUĞU MELİS ÇAĞLAYAN

tuğba sunguroğlu

Fotoğraf: Emircan Soksan

Chanel Haute Couture 2015-16 Sonbahar/Kış şovu, her sezon ikonik modaevi için şekilden şekile giren Grand Palais'yi bu kez bir kumarhaneye çevirdiğinde tüm gözler modellerin yürüdüğü alanın tam ortasındaki kumar masalarına çevrilmişti. Julianne Moore, Kristen Stewart, Lara Stone ve Lily-Rose Depp bir araya geldiğinde, daha farklısı beklenmezdi zaten. Johnny Depp’in zamane It-Girl'ü kızı Lily-Rose'un yanında oturan, saçları yandan örgülü bir genç kız, taze suratının yarattığı gizemle kendi cazibe alanını yarattı. onaltı yaşındaki aktris Tuğba Sunguroğlu, “onunla tanıştığım için kendimi çok şanslı hissediyorum” dediği Karl Lagerfeld’in kumarhanesinin onur konuklarından.

tuğba sunguroğlu

Tuğba, Chanel Haute Couture Sonbahar/ Kış 2015-16 defilesinin onur konuklarından biriydi.

Fotoğraf: Getty Images Turkey

Eskişehir doğumlu genç oyuncu, 2004 yılında ailesiyle birlikte Paris'e taşınmış. Hâlâ lise eğitimine devam ederken, bir yandan da oyunculuk tutkusunun peşinden giden genç oyuncuyu bu ay vizyona girecek Deniz Gamze Ergüven imzalı Mustang filmindeki Selma karakteriyle izliyoruz. Cannes Film Festivali ve Toronto Uluslararası Film Festivali'nin seçkilerine dahil edilen yapım, aynı zamanda Fransa'nın 88. Akademi Ödüllerinin En İyi Yabancı Film Kategorisi için resmi adayı. Muhafazakar bir toplumda büyüyen beş kız kardeşin hikayesinin anlatıldığı Mustang, onun oyunculuk kariyeri için erken filizlenen bir dönüm noktası.

Moda sahnesinde de dikkatleri üzerine çekmeye başlayan genç kız, stilini şehirli, sade ve rahat olarak tanımlıyor. Her zaman mesafeli olduğu gotik ruhlu tasarımlar haricinde keskin çizgileri yok. “Sonuçta 16 yaşındayım olabildiğince değişik tarzlar deniyorum!”diyor. Ona en fazla ilham veren stil ikonları, farklı jenerasyonların iki önemli ismi Kendall Jenner ve Kate Moss. Paris’in enerjisinden daima beslenen Tuğba, en çok Vincennes Ormanları, Montmartre ve Saint Michel civarında mutlu. Gelecekle ilgili yegane planı, oyunculuk kariyerini besleyecek yüksek potansiyelli projelerde yer almak. Kararlı ve ayakları yere basan tavrı göz önüne alındığında, bunun gerçeğe dönüşeceğini tahmin etmek güç değil.

ETİKETLER: O KIZ , TUĞBA SUNGUROĞLU