LIVING
LIVING

14 Haziran 2022

Tatile Çıkmadan Önce İndirmeniz Gereken 3 Seyahat Uygulaması

YAZI: AMEL MUKHTAR

DERLEYEN: ILGAZ GÖKIRMAKLI

seyahat uygulamaları

F:Venetia Scott

Artık tatil hazırlıklıkları yalnızca valiz hazırlamaktan ibaret değil. Bir sonraki tatilinize çıkmadan önce indirmenizi önerdiğimiz bazı seyahat uygulamaları var.

Trippin

Kurucusu Kesang Ball'un öncülük ettiği bir Facebook grubu olarak yola çıkan Trippin, bir uygulama haline geldi; ancak bununla da yetinmedi ve daha sonra hızla büyüyen bir web sitesine dönüştü. Bu yeni nesil seyahat platformu, Malavi'den Manchester'a ve Mumbai'ye kadar 97 destinasyona yönelik kapsamlı rehberler sunuyor. Üstelik bu rehberler gerçekten bilgili kişiler tarafından hazırlanıyor. 

Bimble

Bimble, duyduğunuz tüm yerleri takip edebilmeniz ve ardından başkalarına tavsiye edebilmeniz için bir yer imi ve liste oluşturma sistemi olarak çalışıyor. Fotoğraflar, haritalar, notlar ve yol tarifleriyle her şeyi cebinize getiren bu uygulama, yeni tanıştığınız insanlarla sohbet etmek ve önerilerini not etmek için harika bir fırsat sunuyor.

seyahat uygulamaları

F:Emma Summerton

Urbs

Yürüyüş turlarını seviyorsanız, Urbs tam size göre bir uygulama. Cebinizde taşıyabileceğiniz bir tur rehberi, büyük şehirlerin büyüleyici tarihlerini detaylandıran kültür uzmanları tarafından yazılmış 500'den fazla sesli açıklama içeriyor. Yerel yazarlar ayrıca yemek, içmek ve alışveriş yapmak için yüzlerce yer önerisi sunuyor. Denemek veya öğrenmek istediğiniz tüm noktaları içeren size özel bir rota planlayabilir, harcamanız gereken zaman ve parayı göz önünde bulundurarak seyahat ihtiyaçlarınıza göre ayarlayabilirsiniz.

ETİKETLER: 2022 SEYAHAT