EN VOGUE
EN VOGUE

18 Mayıs 2022

Meta Evreninde Zihinsel Farkındalık: İlhamını Sağlık Koşullarından Alan Ayakkabı

spectrum

Dijital gelişmeler moda dünyasını şekillendirmeye devam ederken meta evrende zihinsel farkındalık amacıyla sunulan bir ayakkabı tasarımı çıkıyor karşımıza: EBIT™, Spectrum of Footwear [E010]. 

NFT pazar alanı The Dematerialised işbirliğinde genişletilmiş gerçeklik teknolojisi ile sunulan ayakkabı koleksiyonu zihinsel sağlık koşullarından ilham alıyor. 

Proje, marka amacı ve sunduğu deneyim ile ürün işlevinin sınırlarını zorluyor. Glen Luchford, Michel Gaubert ve Soo Joo Park gibi saygın sanatçılarla dijital sokak giyimi, sanat ve müzik alanında EBIT™ işbirliklerini takip ediyor ve zihinsel sağlık konusunda empati uyandırmak için ortaya çıkıyor. 

EBIT™ Spectrum of Footwear serisi, 80’lerin sling-back’leri, post-modern Chelsea botlar, terlik ve sneaker seçenekleriyle farklı stillere uyan geniş bir sprektrumda seçenekler de sunuyor. Her stil, ahlak, ruh sağlığı ve gençlik kültürüne ince referanslar içeriyor. 

spectrum

Proje, ayakkabı modası ile zihinsel sağlık arasında bir paralellik kurarak her ikisinin de yıllar içindeki ilerleyişine referans veriyor. Teşhisi konulmuş bir hastalıktan kategori edilmemiş bir hibrit ayakkabı yaklaşımına, unsurların örtüştüğü bir bakış açısı sunuluyor. Ürünlerin tamamen dijital ortam için üretilmiş olması da yeni marka pazarlama dinamiğine vurgu yapıyor. Kreatif yaklaşımı Amsterdam merkezli moda CGI uzmanları INDG tarafından Bastiaan Geluk, Markus Bauer, Nick Hussain ve Ben Mahon ile ortaklaşa oluşturulan NFT varlığın ürün geliştirmesine de Jaime Galipienso liderliğinde, Didac Albors ve Joseto Garcia hayat veriyor. 


Spectrum of Footwear [E010]’un NFT olarak satışı Lukso blok zincirinde, Dematerialized platformu aracılıyla başlıyor. Detayları buradan inceleyebilirsiniz.

 

spectrum

ETİKETLER: EBIT™ , SPECTRUM OF FOOTWEAR , NFT , THE DEMATERİALİSED