23 Aralık 2021

Vogue Green Auction – Upcycled by AEEDAM

vogue goes green

Başarılı ve stil sahibi 14 ismin AEDAAM markasının katkılarıyla ikinci bir hayat kazandırdığı tasarımlar, TOHUM OTİZM VAKFI yararına düzenlenen özel bir açık artırmayla satışa sunuluyor.

Vogue Türkiye’nin aralık ayında başlattığı #VogueGoesGreen bilinçlendirme hareketi moda dünyasını daha sürdürülebilir kılmak adına, son zamanlarda iyice yükselişe geçen ileri dönüşüm hareketinden yola çıkan özel bir yardım projesiyle devam ediyor.

“Eskiyi atma, yenile ve bağışla” kampanyası kapsamında başarılı ve stil sahibi 14 ismin AEDAAM markasının katkılarıyla ikinci bir hayat kazandırdığı tasarımlar, TOHUM OTİZM VAKFI yararına düzenlenen özel bir açık artırmayla satışa sunuluyor.

23-25 Aralık 2021 tarihleri arasında Artam Antik bünyesinde online olarak gerçekleşecek Vogue Green Auction ile amacımız; gardırobumuzda unutulmaya yüz tutmuş parçalara yeni bir şans verirken otizmli çocukların da yüzlerini güldürmeyi başarmak.

Bu yardım kampanyasına katılmak isteyen herkesi Artam Antik sitesinde gerçekleşen açık artırmaya davet ediyoruz.

 

Arzu Sabancı – Helmut Lang

Arzu Sabancı’nın bağışladığı Helmut Lang imzalı ceketi ileti dönüştürmek için önce, ceketin ön tarafındaki gizli deri yaka detayı komple söküldü. Kolları çıkarıldı, oradan elde edilen parçalardan ceketin ön bölümü dikildi. Ardından ceketin boyu kısaltıldı, kol ve yaka bölümüne siyah yün trikodan parçalar eklendi. Son olarak ise ceketin iki tarafına üçer tane altın rengi düğme ilave edildi. Böylece önceden daha resmi bir havaya sahip olan ceket, daha gündelik ve cool bir izlenim kazandı.

Teklif Vermek İçin Tıklayın. 

 


 

Betûl Mardin – Christian Dior

Betûl Mardin’in 1985 yılında aldığı Christian Dior marka fuları, Aeedam tasarım ekibinin elinden geçerek yepyeni bir gömleğe dönüştü. Fuların gömleğin ön yüzünü kapladığı tasarımda, ufak Dior çanta baskıları net bir şekilde görülebiliyor. Kolları ve sırtı siyah ipek karışımlı kumaşla kaplanan tasarım, manşet ve yaka bölümünde yine fulardan alınan parçalarla tamamlanmış. Christian Dior yazısı ise gömleğin ön kısmında en alta yerleştirilmiş.

 Teklif Vermek İçin Tıklayın. 

 


 

Candan Varnalı – Ralph Lauren

Candan Varnalı, bu ileri dönüşüm projesi için Ralph Lauren imzalı bir elbisesini bağışladı. Elbisenin üst kısmı alt kısmından ayrılarak eteğe dönüştürülen bu tasarımda, eteğin iç kısmına iki katlı ayrı bir tütü dikildi. Pili detaylarıyla daha romantik ve feminen bir tavra bürünen tasarım, beyaz gömlekler ve çizmelerle eşleştirilebilir.

 

Teklif Vermek İçin Tıklayın. 

 


 

Caroline Koç – Saint Laurent

Caroline Koç’un bağışladığı Saint Laurent imzalı ceketin resmiyeti kırmak için nakışa başvurulduğunu görüyoruz. Ceket önce astarı sökülerek parçalara ayrıldı ve sırtına nakışla laleler işlendi. Nakış işleminin ardından parçalar yeniden bir araya getirilerek ceket halini aldı. Bu zarif laleler, Aeedam’ın kendi koleksiyonunda kullandığı motiflerden biri aynı zamanda. Lale detaylarıyla ceket, klasik duruşundan saparak daha dikkat çekici bir parçaya dönüştü.

 

Teklif Vermek İçin Tıklayın. 

 


 

Derin Mermerci - Charlotte Olympia

Derin Mermerci’nin açık artırma için bağışladığı Charlotte Olympia marka ayakkabılar önceden zımbalarla işlenmişti. Burun kısmında delik olan dore topuklu ayakkabının zımbaları çıkarıldı, yerine minik incilerle süslendi. Böylece asi duruşlu ayakkabılar romantik bir görünüm kazanmış oldu. Ayakkabılar, yeni görünümüyle düğün ve şık davetler için abiye elbiselerin altına giymek için zarif bir seçenek olabilir.

 

Teklif Vermek İçin Tıklayın. 

 


 

 

Eda Gürkaynak - Balenciaga

Eda Gürkaynak, açık artırmaya yıllar önce aldığı süet, camel rengi Balenciaga imzalı bir çantayla katıldı. Aeedam tasarım ekibi bu çantayı parçalarına ayırıp yeniden birleştirerek oryaya iki farklı küçük çanta çıkardı, böylece çantanın kullanım alanı genişlemiş oldu.

 

Teklif Vermek İçin Tıklayın. 

 


 

 

Fatoş Yalın - Fey

Fatoş Yalın, bu açık artırmaya kendi markası Fey’den bir tasarımla katılarak gri renkte çan formlu bir eteği Aeedam’a emanet etti. Ortaya önden cepli, yakası düğme detaylı bu havalı pelerin ortaya çıktı. Davetler için dikkat çekici bir üst giyim parçası olan pelerin, parçası olduğu her görünüme zarafet katıyor.

 

Teklif Vermek İçin Tıklayın. 

 


 

 

Serdar Gülgün – Özel Dikim

Serdar Gülgün, gardırobundan özel dikim, manşetleri düğme detaylı beyaz bir takım gömleği bağışladı. Üzerine ince, delikli, siyah yün bir triko aplike edilen tasarımın düğmeleri de değiştirildi. Böylece ortaya son derece cool, kullanım alanı genişleyen bir tasarım çıktı.

 

Teklif Vermek İçin Tıklayın. 

 


 

 

Serra Türker – Dries Van Noten

Serra Türker, en sevdiği tasarımcılardan Dries Van Noten imzalı bir gömlek bağışladı bu etkinlik için. Bej, pudra, siyah ve gri gibi nötr tonların yer aldığı geometrik desenli gömleğin genel hatlarına müdahale edilmedi. Gömleğin öne çıkan tek kurdelesi, iki parça kurdeleye dönüştürüldü. Böylece klasik stildeki parçaya güncellik kazandırıldı.

 

Teklif Vermek İçin Tıklayın. 

 


 

 

Siren Ertan – Siren Ertan

Siren Ertan, kendi abiye koleksiyonundan severek giydiği elbiselerden birini bağışladı. Siyah üzerine bej çiçek motifleriyle süslü elbisenin etek detayındaki işlemeler azaltıldı, etek uçlarına elde dikilen siyah tüller eklenerek dokunuş yapıldı. Yaka bölümündeki süs çıkarılarak düğme detayıyla tamamlandı.

 

Teklif Vermek İçin Tıklayın. 

 


 

 

Yasemin Hekimoğlu Gençoğlu – Isabel Marant

Yasemin Hekimoğlu Gençoğlu, Isabel Marant marka gri ve uzun bir ceket bağışladı. Eski hali uzun olan, balon kollu, önden cepli sportif ceketin boyu kısaltıldı ve beline yeni bir kemer yapıldı. Ardından düğmeleri değiştirildi ve Aeedam’ın kendi baskısı olan lale desenli tülle birleştirildi. Sırt kısmı lalelerle kaplanan ceketin arka alt bölümüne üç kat tül fırfır eklenerek, ceketle bütünleşen yeni ve dinamik bir görünüm elde edildi.

 

Teklif Vermek İçin Tıklayın. 

 


 

 

Yasemin Özilhan - Vakkorama

Yasemin Özilhan’ın bağışladığı Vakkorama marka dize kadar inen kaban, önce kısaltılıp ceket boyuna getirildi. Düğmeleri değiştirilip Aeedam’ın gri tonlarının baskın olduğu fularıyla birleşerek şık bir görünüm kazandı.

 

 

 Teklif Vermek İçin Tıklayın. 

 


 

 

Yonca Ebüzziya – Gönül Paksoy

Yonca Ebüzziya’nın bağışladığı Gönül Paksoy imzalı dize kadar uzanan kaftan, parçalara ayrılarak kısa ceket ve etek olarak yeniden hayat buldu. Eskiyen yaka detaylarından arındırılan ve sadeleştirilen tasarımda, kaftana ait olan cep bölümü eteğe dikildi. Aeedam’ın düğmeleriyle bütünleşen takım, günlük kullanıma uygun hâle getirildi.

 

 Teklif Vermek İçin Tıklayın. 

 


 

 

Zeynep Kartal – Zeynep Kartal

Tasarımcı Zeynep Kartal, “Eskiyi atma, yenile ve bağışla” mesajı veren projeye, kendi tasarımıyla, kendi ileri dönüşümünü yaparak dâhil oldu. Tasarımcı, 2018-19 Sonbahar/Kış koleksiyonunda yer alan mor renkli kaban tasarımına, üç boyutlu çiçek işlemeleriyle yeniden hayat verdi.

 

 Teklif Vermek İçin Tıklayın. 

 

 

 Desteklerinden dolayı Çırağan Palace Kempinski Istanbul ve Effect PR’a teşekkür ederiz

 

ETİKETLER: #VOGUEGOESGREEN , TOHUM OTİZM VAKFI