METROPOL
METROPOL

26 Ocak 2022

Yönetmen Bong Joon-ho Robert Pattinson ile Çalışabilir

DERLEYEN: ILGAZ GÖKIRMAKLI

Robert Pattinson

Onu ilk olarak Harry Potter ve Ateş Kadehi filminde Cedric rolüyle tanıdı birçoğumuz. Acı kaybı için üzülürken bir yandan da bu parlayan yeteneği bir kere daha nerede izleyeceğiz diye düşündük; bu kez de yakışıklı ve duyarlı bir vampir olarak karşımızdaydı. 

Robert Pattinson geniş kitlelere ismini duyurabildiği popüler yapımlarla kariyerinde ilerleyecek diye düşünürken -üstelik Harry Potter ve Alacakaranlık serisi gibi gişe rekorları kıran filmlerde başarılı olmasına rağmen- kariyerinde yepyeni maceralara atılmaktan çekinmedi.

Kariyerine bağımsız sinema filmleri ve birbirinden farklı roller sığdıran Pattinson’ı şimdilerde Batman olarak izlemek için gün sayıyoruz. Ancak Pattinson’ın gündemi oldukça yoğun.

Hollywood Reporter’ın özel haberine göre Parasite filmiyle Oscar kazanan yönetmen Bong Joon-ho, Mickey7 adlı kitaptan uyarlanacak ve kendi yazıp yöneteceği yeni filminde, Robert Pattinson ile çalışmak istiyor. Kitap, Mickey7 adlı karakterin Niflheim adındaki bir yeri kolonileştirme görevini üstlenmesine ve bu riskli görev sırasında hayatını kaybedip klon olarak yeniden dünyaya gelmesi sonrasında başına gelenlere odaklanıyor.

Projede Robert Pattinson’ı izleyebilecek miyiz; henüz kesinleşmiş bir bilgi yok. Ancak kariyerine birbirinden farklı hikayeler sığdıran Pattinson’u, Mickey7 olarak izleme ihtimalini şimdiden sevdik diyebiliriz.

ETİKETLER: ROBERT PATTİSON , BONG JOON-HO