METROPOL
METROPOL

18 Ekim 2021

Yeni Batman Fragmanı Yayında

YAZI: ILGAZ GÖKIRMAKLI

robbert pattinson

F: Warner Bros.

DC’nin geçtiğimiz akşam düzenlediği DC FanDome etkinliği onlarca yapımın fragman ve detaylarını öğrenmemize vesile oldu. Ancak içlerinden biri var ki, nefesimizi tutup gelecek yeni görüntüler için bambaşka bir heyecan yarattı hepimizde. Elbette Robert Pattinson’lı Batman’den bahsediyoruz. Tarihin en genç ve muhtemelen en karanlık Batman’i ile tanışmayı sabırsızlıkla beklerken, Warner Bros. en sonunda, yeni Batman fragmanını paylaştı.

Bob Kane evreninden en sevdiğiniz karakterlerden ve kötü adamlardan bazılarını içeren filmin fragmanında dikkat çeken ilk şey aksiyon dozu. Giderek hızlanan fragmanda yalnızca en yeni Batman’imizi görmekle kalmıyor aynı zamanda Kedi Kadın rolünde Zoë Kravitz’i, Colin Farrell’in canlandıracağı, Batman’in baş düşmanlarından Penguin’i, Komiser Gordon rolüyle Jeffrey Write ve hatta Paul Dano'nun hayat verdiği The Riddler’ı da ilk kez görüyoruz.

Entertainment Weekly'nin bildirdiği gibi, Robert Pattinson, Cumartesi günkü DC panelinde karakteri hakkında biraz daha bilgi paylaştı. Oyuncu, Bruce Wayne için “Kişiliği üzerinde fazla kontrolü yok.” dedikten sonra şöyle devam ediyor: “Batman olduğu zaman ile Bruce olduğu zaman arasındaki ayrım o kadar net değil. Diğer yinelemelerde, maskesini takarken ne yaptığını gerçekten biliyordu. Bu kez biraz kontrolden çıkmış halde ve bunu seviyorum. Batman'in ne olduğunu tam olarak tanımlamıyor, içinde kayboluyor.” 

Ancak film için biraz daha beklememiz gerecek. The Batman Türkiye’de, tüm dünyayla aynı anda, 4 Mart 2022’de vizyona girecek. Diğer DC uyarlamalarından bağımsız bir anlatı sunacağı ve yaklaşık üç sat süreceği konuşulan film, bizi daha karanlık bir Gotham’a davet ediyor. Pattinson’ın da dediği gibi Batman’in kendisini bulup bulamayacağı belirsiz; neyse ki o zamana kadar tekrar tekrar izleyecek bir fragmanımız var:

 

ETİKETLER: BATMAN , ROBERT PATTİSON