METROPOL
METROPOL

17 Eylül 2021

Sniff'in Dikkat Çeken Kadrosu

YAZI: ILGAZ GÖKIRMAKLI

sniff kadrosu

F: Rachel Murray

Helen Mirren, Al Pacino, Morgan Freeman ve Danny DeVito gibi sinemanın usta isimleri, Taylor Hackford’ın yöneteceği kara film türündeki Sniff için bir araya geliyor. Tom Grey'in senaryosunu yazdığı film, kadrosuyla heyecanlandırdığı kadar konusuyla da merak uyandırıyor diyebiliriz.

Ray filmiyle Oscar ödülü kazanan yönetmen Taylor Hackford, Deadline aracılığıyla Out of the Past filminin Sniff’in ilham kaynaklarından biri olduğunu da belirtiyor. “Her zaman büyük bir kara film hayranı oldum ama gerçekten bir tane yapmadım.” diyen yönetmen, yazar Tom Grey ile çalışma biçimlerini ise “Birlikte çalışıyoruz. O yazıyor, ben de fikirlerimi ortaya koyuyorum.” diyerek anlatıyor.

Kara film türündeki filmin konusunu kısaca şöyle özetleyebiliriz: Emekli dedektif Joe Mulwray (Morgan Freeman), eski ortağı William Keys’in (Danny DeVito) yardım istemesi sonucunda göreve geri dönüyor ve olayı araştırdıkça ikili, mafya babası Harvey Stride (Al Pacino) ve onun bütün işlerini yürütmesine yardımcı olan destekçisi The Spider (Helen Mirren) tarafından kontrol edilen, seks, uyuşturucu ve cinayetin hüküm sürdüğü zengin bir yeraltı topluluğunun gizli kapaklı işlerini ortaya çıkarıyor.

Yapımcı Goodman yine Deadline’a verdiği demeçle, hedefin filmin prodüksiyona önümüzdeki yılın başlarında başlaması olduğunu söylüyor. Yeni yılın ilk aylarında Sniff ile ilgili daha fazla bilgi öğreneceğiz gibi görünüyor.

 

ETİKETLER: SNİFF , TAYLOR HACKFORD , HELEN MİRREN