METROPOL
METROPOL

18 Eylül 2021

Helen Mirren Harry Potter Evreninde

YAZI: ILGAZ GÖKIRMAKLI

hellen mirren

F:Giles Keyte

Helen Miren nihayet büyücülük dünyasına giriş yapıyor ve Harry Potter evreninin bir parçası oluyor.

Harry Potter ve Felsefe Taşı'nın 20. yıl dönümünü kutlamak için düzenlenen Hogwarts Tournament of Houses adında bir etkinliğin düzenleneceği daha önce duyurulmuştu. Resmi açıklamalara göre dört bölümden oluşacak özel etkinlik, JK Rowling'in Büyücülük Dünyası hayranları, House Cup şampiyonu onursal unvanı için yarışacak ve büyücülük dünyasına ilişkin soruları yanıtlamaya çalışacak.

Özel konuk ve sürprizlerin yer alacağı etkinliğin sunuculuğunu ise Oscar ödüllü aktrist Helen Miren üstlenecek. Mirren, “Bir gün bir Harry Potter rolü alacağımı biliyordum ve 20 yıllık kutlamada yer almaktan çok memnunum.” ifadesiyle bu evrenin bir parçası olmaktan ne kadar mutlu olduğunu belirtti.

hellen mirren

Harry Potter: Hogwarts Evler Turnuvası, serideki ilk filmin 20. yıl dönümünü kutlamak için Cartoon Network, TBS ve ardından HBO Max'te yayınlanacak.

Bu dört bölümlük bilgi yarışması dizisi, serinin ilk filmi Harry Potter ve Felsefe Taşı'ndan neredeyse yirmi yıl sonra gelen Büyücü Dünyası hayranları için unutulmaz bir deneyim olmayı hedefliyor.

ETİKETLER: HARRY POTTER , HELEN MİRREN