METROPOL
METROPOL

17 Mayıs 2022

Rosamund Pike, Emerald Fennell'in Yeni Filminde

YAZI: ILGAZ GÖKIRMAKLI

Rosamund Pike

İngiliz aktris-film yapımcısı Emerald Fennell, bir sonraki uzun metrajlı filminin başrolüne Oscar adayı aktör Rosamund Pike'ı ekledi. İlk yönetmenlik denemesi Promising Young Woman ile en iyi orijinal senaryo dalında Akademi Ödülü kazanan Fennell, yeni projeyi de yazıp yönetecek.

Deadline’ın özel haberine göre Pike'ın rolü ve filmin kendisi hakkında çok fazla şey bilinmiyor. Ancak Fennell'in benzer yaşam tecrübesine sahip olduğu büyük, aristokrat bir İngiliz ailesini konu alacak bir film izleyebileceğimiz gelen haberler arasında. Yönetmen Fennell, The Crown'da Camilla Parker Bowles'ı canlandırmıştı.

Pike ise son yirmi yılda Pride & Prejudice, Gone Girl, A Private War ve geçen yıl Netflix'in çok beğenilen gerilim filmi I Care a Lot gibi filmlerde rol alarak etkileyici bir oyunculuk kariyerine sahip oldu. Şu anda Prime Video dizisi Wheel of Time'da Moiraine Damodred olarak izlediğimiz aktris, yıllar boyunca birçok farklı rolle karşımıza çıktı. Bu filmde de nasıl bir karakter oynayacağını görmek heyecan verici olacak.

ETİKETLER: ROSAMUND PİKE