METROPOL
METROPOL

05 Kasım 2021

The Wheel of Time Hakkında Neler Biliyoruz?

YAZI: ILGAZ GÖKIRMAKLI

amazon

Robert Jordan'ın muhteşem fantezi dünyası Amazon'a geliyor. İşte Rosamund Pike’ı Moiraine karakteri ile başrolde göreceğimiz The Wheel of Time hakkında tüm bildiklerimiz...

The Wheel of Time’ın konusu ne?

Dünya çapında 90 milyondan fazla satan The Wheel of Time, sihrin var olduğu, ancak yalnızca kadınların kullanabildiği, genişleyen, destansı bir dünyaya konuk ediyor bizleri. Kitaptan uyarlanan dizi, sadece kadınlardan oluşan Aes Sedai isimli topluluğun bir üyesi olan Moiraine’in İki Nehir kasabasına ulaşmasıyla başlayacak. Bundan sonrası ise tehlike ve maceralarla dolu bir yolculuk olacak. Moiraine, insanlığı kurtaracağı ya da yok edeceği söylenilen bir kehanetle karşı karşıya kalacak. Dizinin Avrupa ve Asya kültür ve felsefesinden, özellikle de Budizm ve Hinduizm'de bulunan zamanın döngüsel doğasından ilhamla kurgulandığı da şu ana kadar sahip olduğumuz bilgilerden bazıları.

Kadroda kimler var? 

Önce kamera arkası ekibi tanıtarak başlayalım. Bu yeni Amazon uyarlamasının yönetmen koltuğunda Westworld, This Is Us, Jessica Jones, Orange is The New Black ve Stranger Things gibi dizileriden hatırlayacağımız Uta Briesewitz’in yanı sıra Salli Richarson ve Wayne Yip gibi isimleri göreceğiz.

Dizinin başrolünde ise Moiraine karakteri ile Rosamund Pike’ı izleyeceğiz. Pike’a, Rand al’Thor rolünde Josha Stradowski, Perrin Aybara rolünde Marcus Rutherford, Nynaeve al’Meara rolünde Zoë Robins, Matrim (Mat) Cauthon rolünde Barney Harris, Egwene al’Vere rolünde Madeleine Madden ve al’Lan Mandragoran rolünde Daniel Henney eşlik edecek. Ayrıca kritik bir rol değişikliğiyle Barney Harris’in Matrim (Mat) Cauthon karakterini 2. sezonda oynamayacağı da açıklanmıştı. Ayrıca Sanaa Hamri’nin de dizinin ikinci sezonu için baş yapımcı ve yönetmen olarak katıldığı da duyuruldu. Evet, yanlış okumadınız. Dizinin henüz ilk bölümü bile yayımlanmamışken, ikinci sezon onay duyurusu da yapıldı. Elbette kadrodaki bu isimler ve bu erken sürpriz merakımızı artırıyor.

Ne zaman izleyeceğiz?

The Wheel of Time, tıpkı Game of Thrones ve The Witcher gibi savaş, drama ve sihrin destansı bir hikayesi olmayı vaat ediyor. Dizi 19 Kasım'da Prime Video'da prömiyer yapacak.

 

ETİKETLER: THE WHEEL OF TİME , AMAZON PRİME , ROSAMUND PİKE