METROPOL
METROPOL

15 Mart 2021

93. Akademi Ödülleri Adayları Açıklandı

Değişen adaylık kategorileri, merakla beklenen ödüller, bu sene yaşanan ilkler ve sürprizleriyle 2021 Oscar kategorilerinin tam listesi…. 

 NomadlandNomadland

En İyi Film
“The Father”
“Judas and the Black Messiah”
“Mank”
“Minari”
“Nomadland”
“Promising Young Woman”
“Sound of Metal”
“The Trial of the Chicago 7″

En İyi Yönetmen
Thomas Vinterberg “Another Round”
David Fincher “Mank”
Lee Isaac Chung “Minari”
Chloe Zhao “Nomadland”
Emerald Fennell “Promising Young Woman”

En İyi Erkek Oyuncu
Riz Ahmed “Sound of Metal”
Chadwick Boseman “Ma Rainey’s Black Bottom”
Anthony Hopkins “The Father”
Gary Oldman “Mank”
Steven Yeun “Minari”

 NomadlandPieces of a Woman

En İyi Kadın Oyuncu
Viola Davis “Ma Rainey’s Black Bottom”
Andra Day “The United States vs. Billie Holiday”
Vanessa Kirby “Pieces of a Woman”
Frances McDormand “Nomadland”
Carey Mulligan “Promising Young Woman” 

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu
Sacha Baron Cohen “The Trial of the Chicago 7”
Daniel Kaluuya “Judas and the Black Messiah”
Leslie Odom Jr. “One Night in Miami”
Paul Raci “Sound of Metal”
Lakeith Stanfield “Judas and the Black Messiah”

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu
Maria Bakalova “Borat Subsequent Moviefilm”
Glenn Close “Hillbilly Elegy”
Olivia Colman “The Father”
Amanda Seyfried “Mank”
Youn Yuh-jung “Minari”

En İyi Uyarlama Senaryo
Sacha Baron Cohen ve Ortak Yazarlar “Borat Subsequent Moviefilm”
Florian Zeller ve Christopher Hampton “The Father”
Chloe Zhao “Nomadland”
Kemp Powers “One Night in Miami”
Ramin Bahrani “The Beyaz kaplan"

En İyi Özgün Senaryo
Will Berson, Shaka King, Keith Lucas ve Kenny Lucas "Judas and the Black Messiah"
Lee Isaac Chung "Minari"
Emerald Fennell "Promising Young Woman"
Derek Cianfrance, Abraham Marder, Darius Marder "Sound of Metal"
Aaron Sorkin "The Trial of the Chicago 7"

En İyi Animasyon Filmi
"Onward"
"Over the Moon"
"Shaun the Sheep Movie: Farmageddon"
"Soul"
"Wolfwalkers"

En İyi Uluslararası Uzun Metraj Film
“Başka Bir Tur”
“Daha İyi Günler”
“Kolektif”
“Tenini Satan Adam”
“Quo Vadis, Aida?”

En İyi Belgesel
“Collective”
“Crip Camp”
“The Mole Agent”
“My Octopus Teacher”
“Time”

Nomadland“The Trial of the Chicago 7″

En İyi Sinematografi
Sean Bobbitt "Judas and the Black Messiah"
Erik Messerschmidt "Mank"
Dariusz Wolski "News of the World"
Joshua James Richards "Nomadland"
Phedon Papamichael "The Trial of the Chicago 7"

En İyi Kostüm Tasarımı
“Emma”
“Ma Rainey's Black Bottom”
“Mank”
“Mulan”
“Pinocchio”

En İyi Film Kurgusu
"The Father"
"Nomadland"
"Promising Young Woman"
"Sound of Metal"
"The Trial of the Chicago 7"

En İyi Makyaj ve Saç Şekillendirme
“Emma”
“Hillbilly Elegy”
“Ma Rainey's Black Bottom”
“Mank”
“Pinocchio”

NomadlandMinari

En İyi Orijinal Müzik
“Da 5 Bloods”
“Mank”
“Minari”
“News of the World”
“Soul”

En İyi Yapım Tasarımı
"The Father"
"Ma Rainey's Black Bottom"
"Mank"
"News of the World"
"Tenet"

En İyi Ses
“Greyhound”
“Mank”
“News of the World”
“Soul”
“Sound of Metal”

En İyi Görsel Efekt
"Love and Monsters"
"The Midnight Sky"
"Mulan"
"The One and Only Ivan"
"Tenet"

En İyi Belgesel (Kısa)
“Colette”
“A Concerto Is a Conversation”
“Do Not Split”
“Hunger Ward”
“A Love Song for Latasha”

En İyi Kısa Film (Animasyon)
“Burrow”
“Genius Loci”
“If Anything Happens I Love You”
“Opera”
“Yes-People”

En İyi Kısa Film (Live Action)
"Feeling Through"
"The Letter Room"
"The Present"
"Two Distant Strangers"
"White Eye"

ETİKETLER: 93. ACADEMY AWARDS , 93.ADADEMİ ÖDÜLLERİ