30 Mart 2021

2021 Oscar Törenine Sürpriz Düzenlemeler

YAZI: DİLRUBA KARAKÖSE

Oscars

Bir yılı aşkın süredir hayatımızın bir parçası olan Zoom, sadece iş hayatında toplantılar için değil, ödül törenlerinde bile kendine bir yer bulmayı başardı. İptallerin yaşanmaması ve planlanan tarihlerde bir şekilde düzenlenebilmeleri adına da mantıklı bir yoldu aslında. Golden Globe, Emmy, Critics' Choice derken pek çok ödül töreninde bu yol tercih edilmişti zaten. Peki ya 25 Nisan’da düzenlenecek Oscar Ödülleri’nde de aynı manzarayla karşılaşacak mıyız dersiniz? Cevap ise şaşırtıcı bir şekilde hayır!

Oscars

© Handout

Sinema Sanatları ve Bilimleri Akademisi tarafından adaylara gönderilen metinde, programlarından ya da seyahat yasaklarından dolayı katılamayacak olanlar için herhangi bir Zoom bağlantısının gerçekleştirilemeyeceği bildirildi. Yani o atmosferi yaşamak ve ödülünü kendi kucaklamak isteyen isimlerin Los Angeles Dolby Theatre’da olması gerekecek. Bu kapsamda katılımcıların bir arada olabileceği güvenli ortamın yaratılacağı, çok kısa sürede sonuç veren testler yapılacak bir sistemin kurulduğunu da eklemeyi ihmal etmediler.

Eklenen uyarılar sadece Zoom’la da sınırlı kalmıyor üstelik. Hatırlayabileceğiniz üzere geçtiğimiz ödül törenlerinde söz konusu kıyafet seçimleri olduğunda farklı tercihlere şahit olmuştuk. Bazı yıldızlar nefes kesen görünümler yaratırken, kimileri pek de aldırış etmeden gündelik parçalarla kameralarının karşısına geçmişti. İşte böyle bir durumun yaşanmaması adına Akademi, bir kıyafet zorunluluğu getirdiğini de belirtti. Yapılan küçük uyarıda, ilham verici ve istek uyandıran bir ortam yaratmak istediklerini, bunun için de resmi kıyafet seçimlerinin yapılması gerektiği yazıyor bilgilendirme metninde.   

ETİKETLER: OSCAR ÖDÜLLERİ , 93.ADADEMİ ÖDÜLLERİ , 2021 OSCARS