METROPOL
METROPOL

02 Kasım 2021

İstanbul’da Sanatın Yeni Rotası

beyoğlu kültür yolu festivali

Farklı kültürlerin izleri ile bugünkü halini alan İstanbul, kültür ve sanatın odak noktalarından biri olarak anılırken Beyoğlu’nda başlayan Beyoğlu Kültür Yolu Festivali, özlenen sanat dolu ortama yeniden kavuşulması için sanatseverlerle buluşuyor.

Kültür ve Turizm Bakanlığınca tarihi, kültürel, mimari, ekonomik ve turistik varlıklarıyla İstanbul’un uluslararası marka değerine katkıda bulunmak amacıyla geliştirilen Beyoğlu Kültür Yolu Projesi, 1000’den fazla sanatçının katılımıyla 30 Ekim-14 Kasım 2021 tarihlerinde gerçekleştirilecek festivalle Türkiye ve dünya sahnesine çıkıyor.

 

65 noktada farklı disiplinlerden sanatçıların bir araya geldiği Kültür Yolu, Klasik sanattan güncel sanata, dijital sanattan sinemaya, çağdaş sanatçıların çalışmalarından üniversiteli öğrencilerin çalışmalarına, özel koleksiyon eserlerinden festival için üretilmiş eserlere, edebiyattan dansa ve müziğe uzanan geniş bir seçki sunuyor. 

Aralarında yeni yüzüyle aramıza dönen Atatürk Kültür Merkezi, Emek Sahnesi, Atlas Sineması gibi köklü mekanlarla birlikte SALT Galata, Galataport gibi sanat alanları da izleyicilerle buluşmayı bekliyor. 

beyoğlu kültür yolu festivali

Türkiye’nin en büyük kültür ve sanat projesi olan Beyoğlu Kültür Yolu Festivali, 14 Kasım’a dek farklı mekanlarda deneyimlenebilecek. 

Teknoloji dokunuşuyla yeni nesil iletişim ve sanat pratiklerine de işaret eden etkinlikler, festivalin uygulaması üzerinden takip edilebiliyor. 

 

ETİKETLER: BEYOĞLU KÜLTÜR YOLU PROJESİ , SANAT , KÜLTÜR , ATATÜRK KÜLTÜR MERKEZİ , SALT GALATA , GALATAPORT , EMEK SAHNESİ , ATLAS SİNEMASI