07 Nisan 2017

Yaz Gelmeden Hafiflemeni Sağlayacak 5 Mini Tüyo

YAZI: E. ŞEVVAL YÜRÜTEN

Güzelleşen havalarla tatlı bahar günlerinin tadını çıkarırken, bekleyen yazı da unutma! Yaza kendinden emin ve keyifle girmek istiyorsan kış günlerinde kendini durduramayıp yaptığın hataları, bu bahar telafi etmelisin. Tamam tamam korkmana gerek yok, hazırsan ışık hızında seni germeden eski formuma sokacak 5 minicik tüyo ve bu yaz favorin olacak yeşil detoks içeceğin.

Chiara Ferragni

Fotoğraf: @chiaraferragni

1.Yaşam suyu

Ne olursa olsun suyun önemini unutma. Kışın kuraklaşan vücudunu canlandır. Su içme alışkanlıklarını düzenle ve tüm yaz vücudunu susuz bırakma!

2.Meyve ve sebzelerle aranı düzelt

Malesef meyve/sebze yemek sıkıcı olsa da bu yaz fit bir vücut için onlarla barışman lazım. Oyun planın şöyle olmalı, tüm meyvelere en baştan şans verip, arasından en sevdiklerini seç ve yaza taze bir başlangıç yap.

3.Tatlı kararlarını gözden geçir

Bu serüvende belki de seni en zorlayacak madde bu olacak. Zararlı şeker deposu, gereksiz kalori ve sivilce dostu tatlılarla ilişkini gözden geçir. Hepimizin canı tatlı çekiyor evet, ama süt, meyve gibi sağlıklı tatlılarla kendini durdurmanın tam vakti.

4.Sihirli probiyotiklerin gücü adına!

Sihirli probiyotiklerin detoksun olmazsa olmazı! Vücudundaki asidik çöplükten arınmanı sağlayan, probiyotikler sağlıklı bakterileri çoğaltıp sana enerji veriyor. Probiyotiklerin kraliçesi yoğurdu, sade yiyebilir, sabah kahvaltısında meyve veya yulafla buluşturabilir, damak tadınca yiyebilirsin.

5.Güzel havanın tadını çıkar!

Baharın gelişini dışarda kutla ve güzelleşen havaların tadını çıkar. Yaza girerken temiz havada arkadaşlarınla uzun yürüyüşler, parkta sağlıklı piknikler ya da ufak koşular yapabilirsin. Vücudunu yaza hazırlarken, tüm stresinden arınıp zihninde de yeni bir pencere açmayı unutma!

BONUS: Yeşil Detoks Smoothie

Yaza hazırlanırken eğlenceli ve sağlıklı yeşil içeceklerin tadını çıkarmak en önemli maddemiz, bu yaz favorin olacak leziz detoks smoothie’siyle tanış! Yeşil detoks smoothie'nin içindeki lime, elma ve ıspanak birleştiğinde toksinlerini atıp, sana enerji depolarken, kivi ve kereviz gibi antioksidanlar da sana zararlı köklerle savaşacak.

Tarif:

1 yeşil elma (soyulmuş)

2 kivi (soyulmuş ve dilimlenmiş)

1 lime suyu

1 el ıspanak

1 sap kereviz

İstediğin kadar bal

Buz

ETİKETLER: GÜZELLİK , SAĞLIK , YAZ , DETOKS , FİTNESS