17 Şubat 2020

Vegan Taco Tarifiniz Kim Kardashian'dan!

YAZI: ZEYNEP GÜR

kim,kardashian,vegan

Fotoğraf: @kimkardashian 

Beyonce, Natalie Portman, Joaquin Phoenix, Gisele Bündchen, Jessica Chastain, Madonna, Miley Cyrus ve Ariana Grande... Tüm bu isimlerin ortak noktası veganlık! Endüstriyel tarım ve küresel ısınma gibi faktörlerin yarattığı ekolojik bunalım sonucu vegan olmaya karar veren ünlülerin sayısı günden güne artıyor. Bu kalabalık vegan popülasyonuna eklenen en güncel isimlerden biri de Kim Kardashian. 

Kim Kardashian'ın özel şefi Marina Cunningham'ın reality yıldızına haftada bir kez hazırladığı vegan taco reçetesi, Kourtney Kardashian'ın Kaliforniya yaşam tarzıyla ilgili güncel ipuçları veren platformu Poosh'ta yayınlandı. KKW'ya her hafta tamamen vegan, glutensiz ve süt ürünü içermeyen taco'lar pişiren Marina Cunningham'ın Kim Kardashian tarafından yasaklanan malzemesi ise kişniş! İşte Kim Kardashian'ın tamamen vegan ürünlerden oluşan taco reçetesi!

 

İç malzemeler:

-1 yemek kaşığı avokado yağı
-1 kilo vegan biftek
-2 yemek kaşığı kimyon
-2 yemek kaşığı toz biber
-1 yemek kaşığı sarımsak tozu
-1 yemek kaşığı toz soğan
-1/2 çay kaşığı kekik
-1 çay kaşığı sofra tuzu
-1/4 çay kaşığı karabiber
-2 yemek kaşığı organik ketçap
-2 yemek kaşığı agave bitkisi

 

Tortilla için gerekli malzemeler: 

-Avokado yağı 
-16 adet badem unu ekmeği (vegan)
-cheddar peyniri
-mevsim sebzeleri
-krem
-ince doğranmış domates 
-marul 
-Kişniş 
-ince doğranmış beyaz soğan

taco,vegan 

@katielevinephoto

Hazırlık

Avokado yağını büyük bir tavada ısıtın. Yeterli bir ısıya ulaştığında, önceden hazırlamış olduğunuz etlerinizi ilave edin. Et iyice pişene kadar tahta bir spatulayla karıştırın. Kimyon, biber tozu, sarımsak, soğan, kekik, tuz ve karabiber ekleyin. Etiniz kahverengiyse, su, ketçap ve agave ekleyin. Biraz daha karıştırdıktan sonra ocağın ısısını orta dereceye getirin. Su iyice buharlaşana kadar kendi haline bırakın. 

Daha küçük bir tavaya avokado yağı ekleyin ve orta ateşte ısıtın. Daha sonra badem unu ekmeklerini ekleyin. Tortilla'larınızı üzerinde kahverengi kabarcıklar oluşana kadar kendi haline bırakın. Öte yandan etlerinizi tavadan çıkarıp üzerine kağıt havlu koyun. Tortilla ekmekleriniz için aynı işlemi tekrarlayın. 

Tortilla'larınızı bir taco standına yerleştirin. Başta etlerinizi ilave edip cheddar, sebze kreması, doğranmış domates ve marul gibi malzemelerle süsleme yapın. Son aşamada soğan ve kişniş ekleyin.

ETİKETLER: VEGAN , KİM KARDASHİAN , VEJETERYAN