22 Mayıs 2020

#FitnessFriday: 4 Ürünle Evde Sporu Kolaylaştırın

YAZI: EKİN KURBETÇİ

home-fitness-candice-swanepoel-vogue-turkey

Fotoğraf: Zoey Grossman, Moda editörü: Konca Aykan

Evde spor yapmak oldukça keyifli ve konforlu olabilir. Saatlerini kendinize belirleyeceğiniz seanslar, ihtiyacınıza göre tercih edeceğiniz programlar, hijyeninden emin olduğunuz bir ortam ev habitatında harekete geçmek için heyecan verici sebeplerden. Salonunuzu kısa yoldan mini bir fitness merkezine dönüştürmeniz için ihtiyacınız olan 4 temel ve kullanışlı ürünü keşfedin.

1- Mat

Evde konforlu spor yapmak için ilk önceliğiniz mat olmalı. İnce veya kalın, sertlik, yumuşaklık tercihinize göre bir matla evde spor maceranıza başlayın. Meditasyon, yoga, pilates ve cardio gibi her türlü spor seansı için baz olarak kullanacağınız bu ürün, harekete geçmeniz için size rahat bir başlangıç sağlayacak.

2- Elastik Bant

Evde sporda portatif ve çok amaçlı ürünler en büyük yardımcınız olacak. Bunun için farklı zorluk seviyeleri ve uzunluğa sahip elastik bantlardan edinin. Kas geliştirmek, sıkılaşmak ve esneme hareketleri için kullanabileceğiniz bu bantlar oturduğunuz yerde bile spor yapmanıza yarayacak.

3- Havlu

Evde spor için önemli ürünlerden biri arasında havlu geliyor ve hayır kurulanmanız için değil. Olduğunuz yerde aktif hareketleri yapmak ve spor aletlerinden aldığınız verimi ve pozisyon esnekliğini sağlamak için havluları kullanın. Ayak ve ellere kayganlık kazandıran bu ürünle forma girmek bir adım daha kolay.

4- Bilek Ağırlığı

Güçlü, vücut yapılandırıcı bir spor rutini ve daha çok ter atmak için ağırlıklar büyük önem taşıyor. Bunun için çok kullanımlı bilek ağırlıklarını tercih edebilirsiniz. İster kol hareketlerinde ister bacak hareketlerinde kullanabileceğiniz bu ürünler hem portatif hem de joker bir seçenek.

Bonus: Atlama İpi

Evinizde biraz geniş bir yer açabilirseniz ip atlama yöntemiyle vücudu 360 derece çalıştırabilirsiniz. Kalori yaktıran; terleten; bacak, karın ve kola kadar birçok kas grubunu çalıştıran bu sporla bir taşla birkaç kuş vurun.

ETİKETLER: EVDE SPOR , #FİTNESSFRİDAY , KOLAY SPOR