METROPOL
METROPOL

23 Ağustos 2021

Destiny’s Child Yeniden Bir Araya Mı Geliyor?

YAZI: DENİZ MİRAY PETRİNİ

Destiny's Child, yeni albüm

Yolculuklarına 4 kişi başlayan Destiny’s Child, Beyoncé Knowles ve Kelly Rowland sabit kalmak üzere belirli süreçlerden geçmişti. İlk popüler çıkışını 1997 yılındaki The Writing’s on the Wall albümüyle yapan grup; Bills, Bills, Bills ve Say My Name isimli pop dünyasında iz bırakan parçalara imza da atmıştı. Ancak esas çıkışları ise Michelle Williams’la beraber üç kişi olarak devam ettikleri Survivor albümüyle oldu. Oldukça başarılı geçen yıllara rağmen her müzik grubunda yaşanan solo albüm tutkusu Destiny’s Child’a da dokunarak bir süreliğine ayrı yollara gitmelerine sebep olmuştu. Elbette bu noktada en uzun soluklu ilerleyen Beyoncé olurken, Kelly Rowland da ufak çapta bir başarı yakalamıştı.

Destiny's Child, yeni albüm

Daha sonra tekrar bir araya gelen üçlü 2004 yılında beşinci ve son stüdyo albümü Destiny Fulfilled ile hala popüler bir grup olduğunu kanıtlayıp 2006 yılında da tamamen dağılmıştı. Son olarak 2018 yılında gerçekleşen Coachella Festivali’nde sürpriz bir hamleyle karşımıza çıkan Destiny’s Child, hayranlarına göre yeniden bir araya gelebilir.

Kısa bir süre önce Facebook ve Twitter sayfalarındaki fotoğrafın değişmesi, beklenilenden fazla heyecan yaratarak bir dönemin en popüler grubu hakkındaki söylentilerin yayılması için yeterli oldu. Geçtiğimiz Mayıs ayında Michelle Williams’ın yeni kitabı grup üyelerini çevrimiçi de olsa bir araya toplamıştı. Bir diğer yandan Beyoncé’nin beş yıl aradan sonra yeni bir albümün yolda olduğunun müjdesini vermesi, ilerleyen dönemde başka sürprizlerin de gelebileceğine dair en önemli sinyal olarak kabul ediyor.

 

ETİKETLER: DESTİNY'S CHİLD , MÜZİK , SOSYAL MEDYA , BEYONCE