22 Şubat 2022

Yeteneğin Vücut Bulmuş Hali: Nadia Lee Cohen

YAZI: DİLRUBA KARAKÖSE

22-02/21/nadialeelee_260922925_274601207942224_5352168758641403528_n.jpg

Fotoğraf: @nadialeelee

Yaşadığımız çağda profesyonel meslekleriyle ön plana çıkan bazı isimler, tek bir kariyer alanına odaklanmıyor ve çizgilerini mümkün olduğu kadar genişletiyorlar. Nadia Lee Cohen de bu tanıma uygun kişilerin başında geliyor desek yeridir. Zira kendisi hem başarılı bir model, hem yaratıcı bir fotoğrafçı hem de ünlü yıldızlarla çalışan bir yönetmen.

İngiltere doğumlu Cohen, London College of Fashion’dan mezun olmasının ardından şu sıralar hayatını Los Angeles’ta sürdürüyor. Bu kadar popüler bir isim haline gelmesine ise zemin hazırlayan birkaç şey var. Schiaparelli’nin ilham kaynaklarından biri olarak modaevinin defile ve reklam kampanyalarında yer alması, modellik kariyerinin hızlı yükselmesini sağlarken, kendisinin stil anlayışına da daha yakından bakmamıza olanak tanımıştı.

 
 
 
Bu gönderiyi Instagram'da gör

nadia lee cohen (@nadialeelee)'in paylaştığı bir gönderi

Moda dünyasıyla olan bağını fotoğrafçılıkla da yakın tutan Nadia Lee Cohen, Kim Kardashian’ın markası Skims’in geçtiğimiz yaz yayınlanan kampanyasının da arkasındaki isimdi. Yönetmenliği söz konusu olduğunda ise devreye A$AP Rocky & Juicy J’in Gilligan isimli parçasının klibi giriyor. Vogue’a verdiği bir röportajda uzun metrajlı film yazmanın en büyük hayallerinden birisi olduğunu belirtiyor ki azmi ve yeteneklerini değerlendirecek olursak bunun da yakın zamanda gerçekleşmesi kaçınılmaz.

ETİKETLER: NADİA LEE COHEN , SCHİAPARELLİ , MODA