12 Ocak 2021

Trikonun Yeni Popüler Yüzü

YAZI: DİLRUBA KARAKÖSE

House of Sunny

Geçmişten ilham almak, moda dünyasının başvurduğu kaçınılmaz noktalardan biri adeta. Eskilerden beslenen ve şekillenen pek çok koleksiyon çıktı bu zamana kadar karşımıza. Yine de bazıları, işin içine kendilerinden dokunuşlar katmayı ihmal etmedi. House of Sunny’nin kurucusu Sunny Williams da 70’li yılların büyük meraklılarından ancak tercih ettiği tonlar ve sezona uyum sağlayacak stillerle bir noktada farklılaşmayı başarıyor. 2011 yılında kurulan markanın şu sıralar en çok tercih edilen parçaları arasında ise yakası kürklü hırkalar ve zebra desenli pantolonu var. Kendall Jenner’ın yaz görünümünün bir parçası olan Hockney isimli elbise de ikonikleşmiş durumda. House of Sunny’yi öne çıkaran bir başka detay da pastel renkler oluyor. Ruh halini yükselten ve enerji veren tonlar sayesinde yaz ya da kış fark etmeksizin pozitif bir duruş sergilemeyi başarıyor her bir parça.

 

 
 
 
Bu gönderiyi Instagram'da gör

House of Sunny (@houseofsunny)'in paylaştığı bir gönderi

Sürdürülebilirlik önemli bir konumda

Hızlı modaya aykırı hareket eden House of Sunny, sürdürülebilir koleksiyonlar üretmekten de gurur duyuyor. Yılda sadece iki sezonluk koleksiyonlar hayata geçirerek tasarım ekibinin yavaş bir tempoda çalışmasını sağlarken, kalan vaktini sürdürülebilir yöntemler bulmak için harcıyor. Her mevsim kalıcı olacak ve giyilebilecek kaliteli giysiler yaratmak ise House of Sunny’nin önceliği.

Hiçbir koşulda deri, kuş tüyü ya da yün kullanmayan markanın tüm parçaları vegan olarak üretiliyor. Önemli ölçüde daha az emisyon kullanan deniz taşımacılığını tercih ederek de çevre sağlığına özen gösteriyor. Söz konusu tedarikçi seçimi olduğunda ise sosyal sorumluluk, güvenli çalışma ortamı, daha iyi materyal ve üretim yöntemleri kapsamında standartların karşılanmasını şart koşuyor.

ETİKETLER: HOUSE OF SUNNY , MODA