25 Kasım 2020

Soğuk Havalarda Şık Olmanın Yolları

YAZI: DİLRUBA KARAKÖSE

 

Paris Fashion Week SS20
Street style at Paris Fashion Week Spring/Summer 2020 © Sandra Semburg

Havaların ciddi anlamda soğumasıyla birlikte kıyafet seçiminde en çok dikkat edilen şey, elbette sıcak tutup tutmadığı oluyor. Aynı zamanda kabul etmek gerek ki, çoğu zaman şık olup olmadığına pek dikkat edilmiyor. Çünkü giyeceğiniz herhangi bir kaban, oluşturduğunuz kombinasyonu tamamıyla kapatma gücüne sahip. Peki soğuk havalarda şıklığı ille de elden bırakmak mı gerek? Aslında hayır.

Paris Fashion Week SS20Street style at Paris Couture Fashion Week Spring/Summer 2019-2020 © Jonathan Daniel Pryce

Burada dikkat edeceğiniz ilk şey, kaban seçiminiz olmalı. Yani klasik bir model yerine, bu senenin trendlerinden olan pelerin şeklinde bir model tercih edebilir ya da canlı renkte kürk görünümlü bir kabana da şans verebilirsiniz.

Paris Fashion Week SS20
Street style at Copenhagen Fashion Week Fall/Winter 2019-2020 © Søren Jepsen / The Locals

Diğer önemli detay ise, sizi hem sıcak tutacak hem de moda zevkinizi ortaya koyacak aksesuar seçimi… Tahmin edilebileceği üzere burada devreye şapka ve eldivenler giriyor. Üstelik renk ve desen konusunda da özgür bir alan sunarak, kıyafetlerde pek gösterilmeyen cesareti bu şekilde ortaya koymak mümkün.

Şıklığınızı bir üst seviyeye taşıyacak son detay da takılarınız olacak. Özellikle göze çarpacak büyüklükte kolye, küpe veya yüzük tercih ederseniz, tüm bakışları bunların üzerinde toplayarak sade bir görünüm oluştursanız bile iddialı olmayı sürdürebilirsiniz.

Paris Fashion Week SS20
Street style at Copenhagen Fashion Week Fall/Winter 2019-2020 © Sandra Semburg

ETİKETLER: MODA , STİL , 2020-21 SONBAHAR/KIŞ