11 Nisan 2022

Nicola Peltz'in Özel Tasarım Valentino Couture Gelinliği Adeta Bir Sanat Eseri Gibiydi

YAZI: ALİCE NEWBOLD

DERLEYEN: DİLRUBA KARAKÖSE

22-04/11/screenshot-mediavoguecouk-20220411-08_50_45.png

Fremar, arkadaşının gelinliği hakkında, "Bu en üst düzey couture deneyimiydi." diyor. Fotoğraf: German Larkin.

9 Nisan'da Nicola Peltz, ailesinin Palm Beach’teki evinde Valentino Haute Couture gelinliğiyle Brooklyn Beckham ile evlendi. Peltz'in stilisti Leslie Fremar, geleneksel gelinliğin şimdiye kadar gördüğü en güzel elbise olduğunu söylüyor. Fremar'ın Demi Moore, Julianne Moore ve Charlize Theron'un gardıroplarının arkasındaki kadın olduğu düşünüldüğünde, bu çok büyük bir açıklama. Hollywood stilisti iyi bir elbise gördüğünde anlayabiliyor elbette. Peltz bile bu yoruma hayran kalıyor üstelik. Gelin, evet demeden günler önce "Bu yorum Leslie'den geliyor, bu inanılmaz." diyerek açıklama yapıyor İngiliz Vogue'a.

Peltz'in özel düğün elbisesi, Valentino kreatif direktörü Pierpaolo Piccioli'nin ekibiyle, modaevinin Roma’daki genel merkezine iki ziyaret ve ABD’de iki provayla birlikte bir yıllık konuşmalarının doruk noktası. Fremar, Nicola'nın rüya elbisesini yaratmak için çeşitli eskizlerden, kumaşlardan ve işlemelerden özenle seçilmiş öğelere yer verirken "Bu, nihai tasarım deneyimiydi." diyor.

22-04/11/screenshot-mediavoguecouk-20220411-08_51_01.png

Gelinin "mavi bir şey”i, Valentino elbisesinin etek boylarına dikilmiş annesinden bir mesajdı. Fotoğraf: German Larkin

Son derece karmaşık bir gelin görünümü olarak başlayan şey, Nicola onu denediği anda değişti. Leslie, “Basitliği muhteşemdi.” diye hatırlıyor. "Büyüklüğünü elde etmek için elbiseyi aşırı detaylandırmamız gerekmedi, bu yüzden nakışı ortadan kaldırdık." Bunun yerine, el yapımı eldivenlerin üzerine Fransız danteli ve elbisenin üzerine oturan ve onu bir “sanat eseri” gibi süsleyen zarif bir kuyruk eklediler. Fremar, genel etkinin “inanılmaz” olduğunu söylüyor. Peltz ise kendini hiç bu kadar özel hissetmemişti.

Zendaya'ya dopamin görünümler hazırlayan Piccioli, Peltz'in ilk uğrak noktasıydı. Pierpaolo'nun gündemi belirleyen moda şovlarına uzun süredir hayran olan ve Met Gala 2021’de Valentino giyen Nicola, "Bu basit bir seçimdi." diyor. Bu, atölyeye girdiğinde modaevine hayran bir kız olmadığı anlamına gelmiyor.  "Gerçek hayatta tüm podyum elbiselerini görmek sihirliydi. Birinin rüya dolabına benziyordu. ”diyor Peltz.

22-04/11/screenshot-mediavoguecouk-20220411-08_51_17.png

Nicola'nın saçı ve makyajı, 90'ların Claudia Schiffer'ine bir övgüydü. Fotoğraf: German Larkin

Nicola'nın saçı ve makyajı, 90'ların Claudia Schiffer'ine övgü niteliğindeydi . Bu ise uzun süredir güzellik ekibi Kate Lee ve Adir Abergel ile Peltz'in Los Angeles'taki dairesinde yapılan denemelerden sonra verilen bir karar. Üç günlük düğünde diğer kıyafet seçimlerini etkileyen en sevdiği süper modele saygı duruşunda bulunarak, “Her zaman saçımı yarısı açık yarısı toplu istediğimi düşündüm, ama biz gevşek, doğal saçlarla uzun kaküller yapacağız.” diyor.

Özenle planlanmış gelinliğin sürpriz olarak kalan tek unsuru, Nicola'nın taşıması gereken mavi detayıydı. Bu da annesi Claudia Heffner Peltz'in ağır Valentino elbisesinin etek boylarına dikilmiş tatlı bir mesajdı. Peltz, yeni kocasına hediye olarak Dior düğün takımına ısmarlama bir etiket diktirdi. Nicola, “Brooklyn etiketleri sever.” diye açıklıyor. "İki yıl önce Noel’de onun için kişiselleştirilmiş detaylarla dolu bir bavul yaptım." Bu tatlı dokunuşlar ise gerçekten aşık bir çiftin işaretleri.

Fremar, "Düğünler birçok duyguyu beraberinde getirir." diye paylaşıyor. "Stres var, heyecan var, gerginlik var. Yani, etrafta dolaşan birçok farklı enerji var. Ama kıyafetler bunu tamamlıyor.”

22-04/11/screenshot-mediavoguecouk-20220411-08_51_39.png

Damatın tercihi Dior olurken, eşi ise Valentino Haute Couture imzalı elbisesiyle. Fotoğraf: German Larkin.

ETİKETLER: MODA , DÜĞÜN , BROOKLYN BECKHAM , NİCOLA PELTZ