08 Eylül 2021

Masalsı Bir Dünyanın Perde Arkası: Gucci Lifestyle

YAZI: DİLRUBA KARAKÖSE

21-09/07/guggi_lifestyle_s07_cloudsinside_4.jpg

Alessandro Michele’in kreatif direktör koltuğuna oturmasından bu yana Gucci, bir noktada kendine meydan okuyarak hep daha iyinin ve yaratıcı detayların peşinde koşuyor. Bunu hem koleksiyonlarında ve defilelerinde hem de kampanya çekimlerinde görebiliyoruz. Bu sefer ise rotasını oldukça farklı bir noktaya çevirerek her alanda aktif olabileceğini kanıtlama niyetinde.

5-17 Eylül tarihleri ​​arasında Milano Tasarım Haftası ile birlikte Milano'da misafirlerini ağırlayacak Gucci Cartoleria, Lifestyle isimli koleksiyonun sergileneceği ilk durak. Mağaza, beklenmedik sürprizlerle zenginleştirilmiş bir atmosfere sahip.

21-09/07/guggi_lifestyle_s08_pencilcasesmoke_4.jpg

Bununla birlikte gelelim 10 Eylül'den itibaren satışa sunulacak koleksiyonun detaylarına. Gucci’nin zanaatkarları ve teknik ekibi tarafından geliştirilen Demetra isimli materyal ile kaplı defterlerden kalemlere, çantalardan oyun kartlarına kadar çok çeşitli kırtasiye ürünleri başrolde. Ayrıca pijama, yastık kılıfı ve terlik gibi ev yaşamının ön planda olan parçaları da kendine bu koleksiyonda yer buluyor. Kampanya çekimleri ise en az koleksiyonun kendisi kadar ilgi çekici. Max Siedentopf tarafından Toskana'da Medici ailesi tarafından inşa edilen 16. yüzyıldan kalma bir kale olan Castello Sonnino'da yapılan çekimler, ilhamını Alice Harikalar Diyarında'dan alıyor.

21-09/07/guggi_lifestyle_s25_bed_nologo2.jpg

Koleksiyonun ve Cartoleria mağazasının arkasındaki hikayeyi ise şu şekilde özetliyor Alessandro Michele; "Ben çocukken kırtasiye dükkânına gidip kalem, defter, oyun bulmak günlük rutinime bir rüyayı getirmek demekti. Tüm bunlar zanaatkarlıktan bahseden ve günlük hayatımın bir parçası olmasına rağmen, büyülü, gizemli ve harika bir aura yayabilen güzel, iyi yapılmış nesnelerdi. Gucci Lifestyle koleksiyonunu Milano'da Gucci Cartoleria aracılığıyla sunmak ise benim için doğru olan bir saygı duruşu. Ali Baba'nın mağarası gibi, bu günlük nesneleri barındırabilecek ve onları bir peri masalı boyutuna döndürebilecek küçük bir merak dolabı hayal ettim.”

ETİKETLER: GUCCİ , GUCCİ LİFESTYLE , GUCCİ CARTOLERİA