03 Kasım 2020

Çiçek Bahçesi

YAZI: DİLRUBA KARAKÖSE

Marni’nin çiçeklerle ve özellikle renklerle olan ilişkisi pek de yeni sayılmaz. 2014 yılında yirminci yıl kutlamaları kapsamında Milano’da bir çiçek pazarında boy göstermiş, kendi arşivlerinde yer alan en iyi tasarımları sergilemişti. Şimdi sırada kendi çiçek pazarını açması var. En azından mecazen…

Marni

Çiçeklerle dolu bir bahçeden ve canlı renklerden esinlenerek hayata geçirdiği Blossom Garden Market isimli yeni koleksiyonu, sınırlı sayıda çanta, dekorasyon ürünleri ve mobilyaları bir araya getiriyor. Yaratıcı tasarımlarını yine eşit derecede yaratıcı materyallerle birleştiren Marni, örme ve hasır çantalarla bahar ruhunu retro esintiler aracılığıyla tek dokunuşla geri getiriyor sanki. Son derece yenilikçi dekorasyon parçaları arasında ise silindirik yapılı çiçek vazoları, prizmatik sepetler, beşgen ve dairesel şekillerde sunulan dergi rafları yer alıyor.

Marni

Koleksiyonun benzersizliğini ortaya koyan bir başka detay ise markayla uzun yıllardır işbirliği yapan Kolombiyalı zanaatkarlar tarafından el yapımı olarak ortaya konması. Yerel geleneklere saygılı göstergesi olarak her bir parça, büyük dikkat gerektiren titiz bir zanaat süreciyle canlanıyor.

ETİKETLER: MARNİ , BLOSSOM GARDEN MARKET , MODA