16 Ekim 2020

80’lerin Mücevher Trendleri Yeniden Aramızda

YAZI: DİLRUBA KARAKÖSE

Gösterişin ve şatafatın bir nevi tavan yaptığı 80’ler, gerek kıyafetlerdeki detayları gerekse de döneme ait parçaların estetiğiyle kendini modern dünyaya aktarıyor. Ancak söz konusu ihtişam olunca en çok mücevherler ön plana çıkar değil mi? O yıllara ait trendler arasında bulunan büyük küpeler, altın zincirler ya da renkli taşlar, günümüzde de stilinize yapacağınız güçlü bir vurgu niteliği taşıyor. Şimdi de sıra bu mücevher trendlerini keşfetmekte!

Cesur Altınlar

Tam anlamıyla 80’leri yansıtan büyük ve cesur altın mücevherler, artık modern görünümlerin de bir parçası olmuş durumda. Seçtiğiniz parçalar ne kadar minimal olursa olsun, altınlar eşliğinde duruşunu bir üst seviyeye taşımak mümkün.

Proenza Schouler

Proenza Schouler 2020 Sonbahar/Kış Fotoğraf: Getty Images Türkiye

İnciler

Klasik ve zamansız… İncilerin zarafeti yıllar geçse de değişmezken, tek başlarına ya da altın ve elmaslarla çekim gücünü bir kez daha kanıtlıyor.

Büyük Küpeler

Annenizin gençlik fotoğraflarına bakarken mutlaka bu tarz küpeleri sık sık kullandığını görmüşsünüzdür. Şimdilerde de sokak stillerini adeta ele geçirmiş durumdalar ve 80’lerin ihtişamını yansıtıyorlar.

Kalın Zincirler

İster kolye ister bileklik olsun, çarpıcı bir duruşa sahip olan kalın zincirler, yüksek modanın da ilgisini çoktan çekmiş durumda elbette. Bottega Veneta, Gucci ve Celine, bu markalardan bazıları...

Proenza Schouler

Alberta Ferretti, Balmain 2020 Sonbahar/Kış

Renkli Taşlar

Başından beri 80’lerin iddiasından bahsederken, renkli taşlara değinmemek olmaz tabii ki. Hem o dönemin hem de şimdilerin trendlerinden olan renkli taşların çekici hale getiremeyeceği bir takı yok desek yalan olmaz.

Elmas İnce Bilekler

İlk çıkışını 20’li yıllarda yapan ancak günlük hayatın bir parçası olmasını 1980’lere borçlu olan ince elmas bileklikler, tıpkı geçmişteki gibi hala güçlü bir sembol pozisyonunda. Prenses kesimden ovale, farklı formlarıyla da stilinize yapacağınız gerçek bir yatırım!

ETİKETLER: MÜCEVHER , 2020-21 SONBAHAR/KIŞ , MÜCEVHER TRENDLERİ