19 Ocak 2022

5 Madde ile Georgios Trochopoulos’u Yakından Tanıyalım

YAZI: DİLRUBA KARAKÖSE

22-01/18/dualipa_271166420_676509900385060_5980418362376765422_n.jpg

Fotoğraf: @dualipa

Kendi adını verdiği markasıyla birlikte tasarımcı Georgios Trochopoulos’la henüz tanışmamış olabilirsiniz. Ancak kendisi kariyerinde emin adımlarla ilerliyor ve tarzıyla iddialı olmayı başaran yıldızların radarına girmeyi es geçmiyor. Çizgilerin hakimiyetinde yarattığı dünyayla birlikte 20 yaşındaki genç tasarımcıyı 5 maddeyle biraz daha yakından tanıyoruz.

Yunanistan’dan Londra’ya Yolculuk

Her ne kadar Yunanistan doğumlu olsa da, markasının temellerini Londra’da atmayı tercih etmiş Trochopoulos. Doğduğu ülkenin eski Kültür Bakanı Melina Mercouri ve aktris Maro Kontou ise ilham kaynakları arasında. Ayrıca hala London College of Fashion’da öğrenci.

Tasarımlarındaki Çıkış Noktası

Çekiciliği daha sofistike ve akıllı hale getirmeye çalışırken, kıyafetlerini tercih eden insanların kendilerini daha güçlü hissetmelerini istiyor.

 

Çizgiler Onun İmzası

Şimdiye kadar ortaya koyduğu parçaların hemen hemen hepsinde çizgiler ön planda. Kendi elleriyle ördüğü, diktiği ve boyadığı elbise ve üstlerdeki transparan şeritlerle feminenliği yansıtmayı tercih ediyor.

İlk Etkilediği İsim Stilist Jared Ellner

Jared Ellner’ın birlikte çalıştığı influencer Emma Chamberlain için yeşil çizgili bir üst ısmarlamak üzere tasarımcıyla iletişime geçmesi, Georgios Trochopoulos’un yükselişinin de ilk basamağını oluşturmuş. Chamberlain’in ardından Kendall Jenner, Miley Cyrus ve Dua Lipa da bu kervana katılan yıldızlardan.

Yeni Koleksiyon Tanıtımı Şubat’ta

Şubat ayında Londra Moda Haftası'nda fiziksel bir defile ile yeni koleksiyonunu piyasaya sürecek tasarımcı, imza parçalarından çizgili elbiseleriyle birlikte farklı silüet, doku ve kesimlerle birlikte yeteneklerini sergilemek istediğini belirtiyor.

ETİKETLER: GEORGİOS TROCHOPOULOS , DUA LİPA , MİLEY CYRUS , MODA