22 Haziran 2021

2021 Milano Moda Haftası: Prada, 2022 Yaz Erkek Koleksiyonunu Sunuyor

YAZI: ITALO PANTANO

DERLEYEN: DİLRUBA KARAKÖSE

Prada

© Jonathan Emma

Erkek modasına adanmış Haziran ayının üçüncü gününde Prada, 2021 Milano Moda Haftası kapsamında Miuccia Prada ve Raf Simons'un yaratıcı ortak yönetmenliğinden doğan yeni 2022 Yaz koleksiyonunu sunuyor.

"Ütopya, ideal, umut ve pozitiflik duygusu... Kendinizi doğaya bırakmak, kumsala gitmek özgürlükle eş anlamlıdır. Bu ütopiktir. Bu gerçekten birincil bir ihtiyaçtır ve aynı zamanda entelektüel bir ihtiyaçtır." Miuccia Prada, 2021 Milano Moda Haftası sırasında sunulan yeni Prada koleksiyonunu bu sözlerle yorumluyor ve şu şekilde devam ediyor: “Bu koleksiyonun ve defilenin yakalamak istediği şey, günlük hayatın neşesi, hayatınızı yaşamanın canlandırıcı bir deneyim olabileceği fikri. Basit bir şeyden muazzam bir neşe doğabilir.”

Prada

 © Jonathan Emma 

Koleksiyon görünümleri temel, pratik ama yine de sofistike olmayı başarıyor. Hazır giyim ve plaj kıyafetleri, şehirde olduğu gibi sahilde de mükemmel olacak şekilde tasarlanmış sade siluetlerle hayat buluyor. Raf Simons ise “Koleksiyon çok basit, pratik ama her zaman zarif… Yoğun silüetler yok. Görünümler farklı şekillerde şehre ve sahile uygun. Bu koleksiyon, aynı zamanda insan vücudunun güzelliğini ve özgürlüğünü kutluyor.” yorumunu yapıyor koleksiyon için.

Koleksiyonda yüksek belli mikro şortlarla kombinlenen örme atletlerden beli büzgü ipli eşofmanlara ve maksi jakarlı havlu sweatshirt'lere kadar farklı parçalar kendini gösteriyor. Aksesuarlar arasında ise mikro cepli geniş kenarlı şapkalar ve çok renkli büyük omuz çantaları bulunuyor. 70'lerin düz renklerde geometrik desenleri, yerini mitolojik deniz figürlerinin baskılarına bırakıyor. Genel olarak, Prada 2022 İlkbahar/Yaz erkek koleksiyonu, yeni bir normalliğin aciliyetine yanıt veren, düşünceli, pratik ama her zaman farklı bir gardırop sunuyor.

Prada

© Jonathan Emma

 

ETİKETLER: PRADA , 2022 İLKBAHAR/YAZ , MİLANO MODA HAFTASI