06 Temmuz 2021

#SummerInVogue: Gözde Tekin ile Yaza Dair

DERLEYEN: BAHAR ERGEL

Yaz ruhunu ve samimiyetini bir üst seviyeye taşıyan resort ve plaj giyimi ürünleriyle tanıdığımız FAUV Studio'nun kurucusu Gözde Tekin ile ilham kaynaklarını, koleksiyonun tasarım yaklaşımlarını ve tatildeki okuma listesinden favori destinasyonlarına, yaz denince akla gelenleri konuştuk. 

Bize kendinizi tek bir cümle ile nasıl anlatırsınız? 

Doğa ve içinde barındırdığı her canlıyla beraber hayatın her anından keyif almaya çalışan bir insanım.

Fauv Studio

FAUV Studio hakkında... 

FAUV Studio tasarım ve marka kimliğinde sanatı esas alan bir resort ve plaj giyim markasıdır. FAUV’u farklı kılan ise her sezon koleksiyonun arkasında barındırdığı hikayedir. Her sezon tasarladığımız desenler ve kullandığımız renkler yıl içinde yaptığımız ve icinde kaybolmaktan zevk aldığımız araştırmalarımızı ve de ilham aldığımız sanat akımlarını temsil eden manifestomuz gibidir. FAUV Studio kadını, feminenlik ve konforu bir arada barındıran, farklı olmak isteyen ve sanatın her dalından esinlenen renkli, sıcak ve ilham verici bir kadındır.

Markanızı tanımlayan üç kelime:

Akdeniz ruhu, sanatsal, sembolik... 

Fauv Studio

2021 İlkbahar/Yaz koleksiyonunun hikayesi:

Her zaman izlemekten çok keyif aldığım MY GIRL serisi 90'larda çekilmiş 70'ler temalı 2'li bir seridir. Özellikle Vada karakteri beni küçüklüğümden beri etkileyen güçlü bir karakterdi. Bu koleksiyonumuzda genç bir kız olan Vada'dan ilham aldık. Onun gibi rahat, güçlü ve keşfetmeyi seven biri var. Koleksiyonun genelinde de 70'ler ve 90'lara ait bazı detaylar bulabilirsiniz. 70’lere ait formları 90'lardan ilham alan desenlerle birleştirdik. 70'lerin retro esintisini, 90'larin nostaljisiyle harmanlayan bir koleksiyon tasarladık.

Sizi çok heyecanlandıran yeni projeleriniz/planlarınız: 

Ekipçe artık Fauv'un bir sonbahar ve kış koleksiyonu olmalı diye düşünüyoruz. Şu sıralar onun heyecanını yaşıyoruz. Markamızın özgün ve el dizimi desenlerini farklı doku ve kumaşlarda deneme fikri bizi çok heyecanlandırıyor.

Fauv Studio

Size şu anda en çok ilham verenler:

Hayatım boyunca karakterlerden çok ilham aldım. Çevremdeki insanlar birbirinden çok farklı ve herkesten öğrendiğim ve keşfettiğim çok şey var. Bu karakterler benim en büyük ilhamım oluyor. Karakterim gereği keşfetmeyi çok seven bir yapım olduğu için yeni, eklektik olan her şey bana ilham veriyor.

Plaj çantanızın olmazsa olmazı:

Havlu, bandana, sudoku kitabı.

Vazgeçilmez yaz parçanız:

İpek saç fularım ve birbirinden renkli boncuk kolyelerim.

Fauv Studio

Yaza özel stil önerileriniz: 

Ben dengeli bir şekilde farklı tarzları birleştirmekten yanayım. Birbirinden farklı desenleri birlikte kullanmak beni çok eğlendiriyor. Sarong etek ve bikini gömlek birlikteliği çok hoşuma gidiyor. Feminen formlar ve maskülen stylinglerin birleşimi favorim.

Favori yaz markalarınız:

LA VESTE, LRNCE VE SIMON MILLER ve ANIM LIVING en ilgimi çeken markalardan birkaçı.

En sevdiğiniz yaz tatili rotası:

Kalabalık yerlerden çok, rahat ve izole olan evler ve bahçeler ilgimi çekiyor. Boş ve keşfedilmeye hazır deniz kıyılarında gün batimi izlemek benim icin yazın en heyecanlı anları. Spontane ve macerasever bir ikili olduğumuz icin rotamız hep değişir. Fakat Gumuşluk en çok evimde gibi hissettiğim yerlerin basında geliyor.

Fauv Studio

2021 yaz tatili için okuma listeniz:

Eckhart Tolle’ün 3 adet kitabı var etrafımdaki insanların önerileri doğrultusunda.
Şimdi’nin Gücü, Var Olmanın Gücü, Dinginliğin Gücü. Bu üç kitabı ilk tatilimde okumayı planlıyorum.

Fauv Studio

Yaz mevsiminin sizi en çok mutlu eden/size iyi gelen tarafı:

Gün doğumu ve gün batımı en sevdiğim anlar oluyor yaz aylarında. Bir de sabah uyanır uyanmaz suya girmek ve güne öyle başlamak. Beni daha mutlu eden bir aktivite yok sanırım. Bunun dışında her gün sonunda farklı bir yerde, sevdiğimiz dostlarımızla taşınabilir sandalyelerimizle kendi yaptigimiz kokteyllerle güneşi uğurlamak ise yaz ayını benim icin çok değerli kılar.


ETİKETLER: #SUMMERINVOGUE , FAUV STUDIO